JelenHaz
Hétfõ, 2019. november 11., 22.21

Romario, a „piros-fehérek” ragyogó csillaga

Fotó: (uta-arad.ro)

Megint olyant szerepelt Romario Moise vasárnap, amilyent csak a nagy ligákban vagy talán a világbajnokságon lehet látni – 2:0-ra győzte le hazai pályán a Viitorul Târgu Jiut, mindkét gól szerzője Moise volt.

Bálint László a Iacob, A. Rus, Ilie, Melinte, Tomozei, Oroian, Moise,  Lorenzi,  Ursu, Buhăcianu és C. Rus felállással kezdett, a kispadon  Bolboașă, Șeroni, Deta, Hrezdac, Miculescu,  Ioniță és Bustea várt a sorára.

Jól indult az első félidő, többször támadta meg ellenfél kapuját az FC UTA, de 37 perc kellett ahhoz, hogy Romario nagyot alakítson: Moise és Tomozei kombójából óriási gól született. Először Moise átpasszolta Tomozeinek a labdát a tizenhatos előtt, utána Tomozei visszapasszolta neki, és Romario 17 méterről szabályos karaterúgással majdnem kiszakította a hálót.

Rá egy fél órára a második félidőben megmutatta, hogy ő igazából a szabadrúgások embere (is): a 65. percben a tizenhatos előtt kicsivel, a jobb sarokról Maradona-rúgást alakított, a Viitorul kapusának esélye sem volt, hogy kivédje.

Hiába veszített el 3 nagyon fontos pontot az FC UTA (a Bukaresti Daco-Getica klub visszavonult a bajnokságból), újra betett hármat a tarsolyba, és köszöni szépen, 26 ponttal nagyon kényelmesen ül a második helyen, előttük 30-al a CS Mioveni, mögöttük pedig 23-al a Turris.

A héten elkezdődnek az elmaradások bepótlása: a három kimaradt meccsből az elsőt 6-án játsszák a Kolozsvári Universitate ellen idegenben 17.45 órától – a meccset a Digi Sport 1 élőben közvetíti.

A bajnokság további eredményei: Sportul Snagov–Rapid 3:2, Petrolul Ploiești–ASU Poli Temesvár 1:0, CS Mioveni–Pandurii Târgu Jiu 4:0, Dunărea Călărași–Resicabányai VSK 2:1, Metaloglobus–FC Argeș 0:0, Ripensia–Concordia Chiajna 2:1, SCM Gloria Buzău–Konstancai Farul 2:0, FK Csíkszereda–Turris Oltul Turnu Măgurele 1:0.

Daco-Getica         0        0        0        0        0:0    0

Következnek bizonyos elmaradt mérkőzések: november 5-én 16.00 órától Buzău–ASU Poli, 17.45 órától Petrolul–Csíkszereda.November 6-án 14.00 órától Argeș–Resicabánya,17.45 órától Kolozsvár–FC UTA.

A XVI. forduló mérkőzései: november 8-án 17.30 órától Turris–Ripensia. November 9-én 11.00 órától Viitorul–Călărași, Chiajna–Snagov, Resicabánya–Petrolul, Farul–Pandurii, Buzău–Metaloglobus, 14.00 órától ASU Poli–Csíkszereda, 15.00 órától Argeș–FC UTA. November 10-én 12.00 órától Rapid–Kolozsvár.