50%-os árzuhanás
Csütörtök, 2019. július 18., 22.16
2019-es wimbledoni teniszbajnokság

Serena tizenkettedik alkalommal, Halep másodszor a négy között

Simona Halep másodszor, Serena Williams 12. alkalommal jutott be a wimbledoni teniszbajnokság elődöntőjébe: a román játékos a kínai Csang Suajt győzte le két játszmában 7:6 6:1-re, míg a hétszeres bajnok amerikai honfitársát, Alison Riske-et verte meg három szettben 6:4. 4:6, 6:3-ra.

A döntő játszmában Williams kétszer is elveszítette a szerváját, ám 4:3-nál, hosszabb játék végén harmadszor is elvette Riske-ét, aztán adogatóként befejezte a találkozót, amely 2 óra 1 percig tartott. Serena 49 nyerőt és 19 ászt ütött a meccsen – ellenfele 25-öt, illetve egyet –, s életében 12-edszer jutott be Wimbledonban a legjobb négy közé.

Az 1-es pályán a pályafutása második GS-negyeddöntőjében szereplő Csang Suaj nagyon jól kezdett Simona Halep ellen (3:0), de miután 4:1-nél nem tudta másodszor is elvenni román riválisa adogatását – négy bréklabdát packázott el ebben a gémben –, elveszítette a sajátját, így Halep egyenlített. A rövidítést végig a korábbi világelső uralta, aki 6–4-nél értékesítette is az első játszmalabdáját.

Lélektanilag sokat jelenthetett Halepnek az első szett megnyerése, a másodikat ugyanis feleannyi idő alatt húzta be (6:1), ezzel 1 óra 27 perc játék után ő is bejutott az elődöntőbe – 2014 után másodszor.

Halep a döntőbe jutásért az ukrán Elina Szvitolinával küzd meg, aki Karolína Muchovát múlta felül 1 óra 31 perces csatában (7:5, 6:4). Az ukrán és a cseh hölgy mérkőzésén utóbbi vállalt több kockázatot, de 34 nyerő ütése mellett a 31 ki nem kényszerített hibát nem bírta el. A meccset 15.00 órától az Eurosport 2 élőben közvetíti. (nso)