Szerda, 2019. november 13., 01.38

Sokáig vártak a három pontra, csak egy jött össze

2019. november 07., 18.15
Csütörtök

Döntetlent játszott az FC UTA a Kolozsvári Universitate otthonában a hatodik forduló „pótvizsgáján”: hamar átvették a vezetést, több jó helyzetük volt, de a házigazdák a végén kiegyenlítettek.

A 11. percben Octavian Ursu szerzett gólt a „piros-fehéreknek”, miután Melintétől kapott egy sikeres passzt és a kapu bal sarkába küldte a labdát. Nem akarta ennyibe hagyni, a 16.-ban 9 méterről kapura lőtte a labdát, de az sajnos csak a kapufát kapta el, nem a hálót. Akárhogy is, bizakodóan és motiváltan vonultak vissza az öltözőbe Bálint László focistái.

A második félidő végén sikerült kiegyenlíteniük a kolozsváriaknak Goga szabadrúgásával: 17 méterről küldte kapura a labdát a sorfal fölött, Iacob kicsit összezavarodott, és beengedte a labdát a hálóba, majd idegesen reagált a helyzetre. A mérkőzést négy perccel meghosszabbították, Vali Buhăcianu lehetett volna a meccs embere, de nem sikerült: egyedül elindult az ellenfél kapuja felé, kicselezve a kolozsvári védőket azonban a kapust már nem tudta csapdába ejteni, és a labdát épphogy neki rúgta, pedig a kaput célozta meg.

Lehajtott fejjel, savanyú ízzel jöttek haza az aradiak a kincses városból, de így is stabilan tartják magukat a második helyen a CS Mioveni előtt – hiába a három pont különbség, az aradiak három meccset kell még bepótoljanak.

A keddi és szerdai meccsek eredményei: FC Argeș–Resicabányai VSK 3:2, Petrolul Ploiești–FK Csíkszereda 1:0, SCM Gloria Buzău–ASU Poli Temesvár 0:1.

Az aradiak tovább nyomják a gázt a 16. fordulóban az FC Argeș ellen szombaton 15.00 órától. A meccset a Digi Sport 1 és a Telekom Sport élőben közvetíti.