Csütörtök, 2019. szeptember 19., 16.12
Sepsiszentgyörgyi Mikes Kelemen Líceum ISK–Aradi ICIM KK 2:2

Szerdán dől el, ki lesz a bajnok

A második mérkőzésen egyedül Tarţa Enikő (13-assal) tudott felnőni a szentgyörgyi dobók színvonalára

Az Aradi ICIM KK szombaton ismét hozta egy nappal korábbi kiábrándító formáját a Sepsiszentgyörgyi Mikes Kelemen Líceum ISK elleni női kosárlabda bajnoki döntő fináléjának negyedik mérkőzésén, ami végül újabb tizenöt pontos (69:54) vereséghez vezetett.

Pedig Adrian Budurean lányai nem kezdték rosszul a mérkőzést, s az első negyedben, még ha kevéssel is, többször vezettek. A negyed végére viszont agyban elfáradtak az aradiak, s így a hazai csapat 17:13-as vezetése mellett vonulhattak kicsit pihenni a játékosok.

A semleges néző számára ritka fájdalmas dolog lehetett végignézni a második játékrészt, melyben mindössze (összesen) 15 pont született, sajnos ezúttal is hárommal többet dobtak a hazaiak, így összesítésben már 26:19 állt az eredményjelzőn. Megjegyzendő, egy női kosárlabdadöntőben nem lett volna helye ennyi pontatlan dobásnak, mint amennyit ebben a játékrészben bemutattak a csapatok játékosai.

Az aradi szurkolók már előre rettegtek a 3. játékrésztől, ugyanis az AIKK-s lányok ekkor szoktak egy jó nagyot aludni, s hagyni az ellenfelet, hogy elhúzzon. Nos, ezúttal is így történt, hiszen Dincát és Vasst nem sikerült levédekeznie az aradi csapatnak, s sorozatban dobták a triplákat. Az aradiaktól csak Tarţa Enikő tudta tartani a lépést a szentgyörgyi dobókkal, de miután egy fecske nem csinál nyarat, egyedül maradt küzdelmében, s az utolsó negyed előtt 51:35-t mutatott az eredményjelző.

Biztos vezetése tudatában a hazai csapat visszavett a tempóból, amire majdnem ráfázott, mert Tarţa és Milovanovic vezetésével az aradiak feljöttek nyolc pontra, de egyenlíteni már nem maradt erejük, sőt a hazai csapat visszavette korábbi fölényes vezetését, s 69:54-es győzelmet aratott.

A találkozót a Gabriel Roceanu (Bukarest), Bukuresti László (Szováta) játékvezetői páros vezette.

Pontszerzők: Vass 19 (1x3), Dincă 19 (5), Diatta 8, Toma 11, Cazac 9 (1), Ambrus 2, Brosovszki 1, illetve Tarţa 14 (2), Milovanovic 9 (2), Gladden 8 (1), Zoric 6, Moore 5, Nagy 5, Drăguş-Urban 3 (1), Mészáros 2, Kovacic 2.

Az 5., s egyben mindent eldöntő mérkőzésre szerdán 19 órától kerül sor az aradi Victoria Sportcsarnokban.

Hozzászólt: Pax / Hétfõ, 2008. május 19., 17.52 Válaszoljál rá! Válaszoljál rá!