Hétfõ, 2019. március 25., 03.44

Távoli égtájakon próbálnak szerencsét a román teniszezők

2019. január 07., 18.54
Hétfõ

Nagy lendülettel kezdődik az idei nemzetközi tenisztornák versenynaptára: az aradi születésű Marius Copil számára 2019 kissé balszerencsésen kezdődött – nemcsak a katari torna első fordulójában, hanem az új-zélandi Auckland ATP-tornán is kiesett az első nap, az amerikai Taylor Fritz ejtette ki 6:4, 3:6, 4:6-ra.

Három hónap kihagyás után a világelső Simona Halep a sydneyi tornán tűzte ki célként a főnyereményt – a január 12-ig zajló versenyen Simona szerdán lép pályára a Jelena Ostapenko–Ashleigh Barty mérkőzés győztesével. A tornán többek között részt vesz: Karolina Pliskova, Sloane Stephens, Garbine Muguruza, Angelique Kerber és Kiki Mertens.

Egy másik, szintén ausztráliai tornán, a Hobart WTA-n Irina Begu, Bogdan Ana és Mihaela Buzărnescu harcol a trófeáért. Begu az első körben 6:1, 6:4-re győzte le a brit Heather Watson-t, a következő fordulóban az Anna Blinkova–Zhang Shuai meccs győztese lesz az ellenfele. Romániai idő szerint Buzărnescu 04.30-kor játszik a fiatal svájci Belinda Bencic ellen. Hobartban a magyar Babos Tímea is szerepel, első ellenfele január 8-án a szlovák Viktoria Kuzmova lesz.

Az év első rangos tornáján, az Ausztráliai Openen (január 7–27. között) csak egyetlen egy román teniszező szerepel: a 21 éves Șerban Raluca Georgiana, aki az első körben a kínai Xu Shilin ellen harcol majd.