Péntek, 2018. május 25., 00.36

Többszörös aranyérmes lett Nagy Nándor

Érembajnokként tért haza a Resicabányán megrendezett Iskolai Sportklubok Országos Úszóversenyéről Nagy Nándor, 12 esztendős dévai úszó. A május 5-6-án zajlott rendezvényen a saját korcsoportjában 47 versenyzővel állt rajthoz a különböző versenyszámokban. Nagyszerű teljesítményével aranyérmet szerzett 50 m pillangó-, 100 m gyors-, 50 m hát- és 50 m gyors­úszás kategóriában, továbbá bronzot a 100 m hát és 100 m pillangó egyéniben. A csapattal is kiemelkedő eredményt ért el: gyorsváltóban (4x50) aranyérmet, vegyes váltóban (szintén 4x50) ezüstérmet szereztek. Így a Vajdahunyadi Sportiskolás Klubban  (Clubul Sportiv Şcolar Hunedoara CSS HD ) Anca Băjan által edzett Nagy Nándor hat (!) aranyéremmel, egy ezüsttel és két bronzzal a verseny érembajnoka lett. Minden egyes kategóriában pódiumra szólították. Szívből gratulálunk a nagyszerű eredményekhez és további sok sikert kívánunk!