JelenHaz
Vasárnap, 2019. október 20., 01.25

Wimbledoni teniszbajnokság

Federer már a nyolcaddöntővel történelmet írt

A nyolcszoros bajnok Roger Federer szombaton bejutott a legjobb 16 közé a wimbledoni teniszbajnokságon. A 37 éves svájci sztár a sportág történetében elsőként 350. egyéni Grand Slam-mérkőzését nyerte meg szombaton.

A második kiemelt, húszszoros GS-tornagyőztes svájci világsztár a harmadik fordulós összecsapáson három játszmában kerekedett (7:5, 6:2, 7:6) a 27.-ként rangsorolt francia Lucas Pouille fölé.

Federer a negyeddöntőbe jutásért a 17. kiemelt Matteo Berrettini ellen lép pályára, az olasz játékos az idei torna eddigi leghosszabb találkozóján 4 óra 19 perc alatt búcsúztatta az argentin Diego Schwartzmant. (24.hu)

Babos Tímeáék a wimbledoni nyolcaddöntőben

Babos Tímea és a francia Kristina Mladenovic duója könnyed sikerrel jutott a nyolcaddöntőbe a wimbledoni teniszbajnokság női páros versenyében, miután két 6:2-es szettel győztek. Az első helyen kiemelt kettős az amerikai Jennifer Brady, Alison Riske párossal találkozott szombaton, és saját adogatásait magabiztosan hozva, két brékkel 33 perc alatt szettelőnybe került.

A folytatásban sem hibáztak szervagémet Babosék, és ugyancsak kétszer vették el az amerikai riválisok adogatójátékát, majd első mérkőzéslabdájukat kihasználva lezárták a 29 perces második játszmát, valamint az alig több mint egyórás mérkőzést.

A hétfői nyolcaddöntőben az első helyen rangsorolt magyar, francia kettős az Alize Cornet, Petra Martic francia, horvát duóval találkozik. (propeller.hu)

Djokovicstól egy szettet elcsentek

Wimbledonban a férfiverseny második fordulójában, csütörtök este ért véget Fucsovics Márton mérkőzése a 12. helyen kiemelt Fabio Fognini ellen, amelyet a magyar éljátékos maratoni, 3 óra 43 perces csatában veszített el 6:7 (6:8), 6:4, 7:6 (7:3), 2:6, 6:3-ra. Az ötödik szettben Fognini 4:3-as vezetésénél Fucsovics adogatott, de elbukta a játékot, az olasz viszont ezután remekül szervált, így ő jutott tovább. A világranglista 51. helyén álló Fucsovics mindenesetre igencsak megszorongatta a legfrissebb rangsorban 10. ellenfelét.

A világranglista-vezető, első helyen kiemelt és címvédő Novak Djokovics pénteken, a harmadik fordulóban nehezen melegedett be a lengyel Hubert Hurkacz ellen. A világranglista 48. helyezettje a második szettet rövidítésben el is csente a szerb klasszistól, aki ezen nagyon felhúzhatta magát, mert a harmadik játszmát 6:1-re hozta, majd 6:4-el zárta le a mérkőzést. A negyedik helyen kiemelt dél-afrikai Kevin Anderson, aki tavaly Djokoviccsal a döntőt játszotta, most a tizenhatba sem jutott be, miután az argentin Guido Pella búcsúztatta. (magyarnemzet.hu)

Copil és társa csütörtökön búcsúzott, Halep még folytatja

Két és fél óráig játszottak, négy szettből csak egyet nyertek meg – Marius Copil és Ugo Humbert 6:4, 1:6, 4:6, 0:6-ra kikapott a Pierre-Hugues Herbert–Andy Murray párostól csütörtök délután az idei wimbledoni torna első fordulójában. Murray és társa sem maradt játékban sokáig: a horvát Nikola Mektic és Franco Skugor kettőstől szombaton 7:6, 4:6, 2:6, 3:6-ra kapott ki.

A nőknél Monica Niculescu megpróbált túljutni belga ellenfelén, azonban sikertelenül: Elise Mertens 7:5, 6:0-ra győzte le őt. Simona Halep nem húzta sokáig az időt Victoria Azarenka ellen pénteken, egy óra és hét perc alatt, 6:3, 6:1-es győzelemmel lett nyolcaddöntős. A hétfői forduló az idei bajnokság másik meglepetését hozza (vagy fogja okozni), az egykori világelső a 15 éves Cori Gauff ellen küzd a továbbjutásért. Az Eurosport 2-es csatorna délelőtt 11-től élőben közvetít több meccset, a Halep–Gauff összecsapásra 16.30 órától kerül sor. (F.A)