Fölszálott a páva

Csütörtök, 2019. november 14., 16.34
Női kosárlabda Eb-selejtezők

Zsirkováék szétszedték a román védelmet Aradon

Florina Paşcalău (labdánál) ezúttal is csapata legjobbja volt, bár a harmadik negyed elejétől a kipontozódás fenyegette

Szombaton délután az Aradi ICIM KK technikai igazgatója, Dan Moraru által irányított román női kosárlabda-válogatott az aradi Victoria Sportcsarnokban szenvedett 83:67 arányú vereséget Szlovákiától Európa-bajnoki-selejtező mérkőzésen.

A soproniakkal és a brnoiakkal a női Euroligát, illetve WNBA-t megjárt Zuzana Zsirkova megállíthatatlannak bizonyult, vezetésével a szlovákok szétszedték az amúgy sem túl összeállt román védelmet. A román válogatottból ismét Paşcalău nyújtott elfogadhatót, míg a 3. negyed elején be nem gyűjtötte negyedik személyijét, innentől már nem segített csapatának védekezésben, míg a támadásoknál Vescan és Cutaş nőtt még fel mellé, ami viszont kevés volt a boldogsághoz. Az egyetlen aradi, Mészáros Anita 5 másodperc híján 7 percet töltött a pályán, nevéhez 2 lepattanó fűződött. Egyébként a leppattanózásbeli fölény: 27:46 is jelzi, melyik csapat lépett motiváltabban pályára ezen a mérkőzésen.

Románia szerdán, Miskolcon Magyarország ellen lép pályára.

A találkozót jól irányította az Eyal Pohoriles (izraeli) és Hriszosztomosz Szhinasz (görög) játékvezetői páros. FIBA-megfigyelő: Dragoslav Ljuca (szerb).

Románia: Părău 9, Mandache 9, Pop, Vescan 15 (1x3), Paşcalău 19 (1). Csere: Alexandra Cutaş 10, Ardeleanu 3 (1), Orosz 2, Vass, Mészáros, Rus, Diaconu. Szövetségi edző: Dan Moraru.

Szlovákia: Borovicskova 3 (1x3), Zsirkova 30 (4), Kubatova 4, Laszkova 6 (2), Vynucshalova 4. Csere: Hrickova 7 (1), Jurcsenkova 13, Kupcsikova 5, Csarnoka 4, Oravcova 3 (1), Ruzsicskova 2, Fabianova 2. Szövetségi edző: Pokey Chatman.

A C-csoport 6. fordulójának másik találkozóján a Rátgéber László vezette magyar válogatott csak hosszabbításban kapott ki Franciaországtól, de ezzel is úgy néz ki, elszálltak továbbjutási reményei. Eredmény: Franciaország–Magyarország 68:64 (16:12, 18:12, 15:17, 9:17, 10:6). Magyar pontdobók: Bujdosó 17, Vajda 13, Englert, Fűrész 11-11, Fegyverneky 6, Horti, Krivacevic, Ujhelyi 2-2.

Az állás: 1. Franciaország 13 pont/7 mérkőzés, 2. Szlovákia 11/7, 3. Magyarország 9/6, 4. Horvátország 8/6, 5. Románia 7/6.