A zebra- és kenguru-halálesetek után egy szarvasborjú pusztulása, bizonytalan időre megpecsételte a temesvári állatkert sorsát. A csontsovány szarvasborjú képe közfelháborodást keltett a közösségi médiában, és annak ellenére, hogy utólag kiderült: az állat nem az éheztetés miatt fogyott le és megpróbálták (sikertelenül) meggyógyítani, Dominic Fritz polgármester a temesvári ZOO azonnali bezárásáról döntött.
Mivel indokolja a polgármester ezt a drasztikus döntést? „Úgy döntöttünk, hogy bezárjuk a temesvári Állatkertet addig, amíg lesz egy világos fejlesztési elképzelés, amíg jelentős befektetéseket tudunk ott megvalósítani, ameddig olyan állatkertünk lesz, ahol az állatok és az ő jólétük lesz az első helyen. Azt is kielemezzük, hogy mivel jár az Állatkert bezárása, egyes állatok gondozását továbbra is vállaljuk, másokat elköltöztetünk. Felvesszük a kapcsolatot a testvérvárosokkal, mint Karlsruhe és Szeged, hogy segítsenek egy korszerű és az állatok jólétét biztosító állatkert létrehozásában” – írta közösségi oldalán Dominic Fritz.
A csontsovány szarvasborjú időközben sajnos elpusztult, annak ellenére, hogy az állatorvosok mindent megpróbáltak a két-három hete emésztési gondokkal küzdő állat megmentése érdekében. A polgármester azt szeretné, hogy 2023-ig (amikor Európa Kulturális Fővárosa lesz Temesvár – szerk. megj.) megnyissa kapuit a temesvári ZOO, amelyet több mint három évtizedes működése alatt kétszer már bezártak. A temesvári Állatkert 1986 óta fogad látogatókat, de az első időszakban kis területen működött, és az állatokat (köztük oroszlánokat is) szűk vasketrecekben mutogatták a látogatóknak. A 2000-es évek elején az Állatkertet bezárták, kibővítették és új állatokat is kapott, amelyeket viszonylag elfogadható körülmények között helyeztek el. A 2007-es nagy újranyitás után azonban szinte semmit se fektettek be a ZOO fejlesztésébe, minimális költségvetésből tartották fenn, ami a létesítmény fokozatos leromlásához vezetett.