Új aradi lakó- és tulajdonosi képviseleti szövetség alakul Tesla Egyesület néven (Federația Asociațiilor de Proprietari Tesla), mely magánszervezetként azért alakult, hogy a helyi lakóközösségek és háztulajdonosok érdekeit képviselje, ha azok valamilyen közszolgáltatással kapcsolatos, munkálatokkal, könyveléssel, vagy egyéb adminisztrációs gondokkal fordulnak az egyesülethez.
A Tesla Egyesület aligazgatója, Marius Amzulescu úgy nyilatkozott, hogy a szövetség azért jött létre, hogy segítse az embereket, hogy civilizált körülmények között élhessenek az igényeiknek megfelelő szolgáltatások mellett. Az egyesület már megkezdte tevékenységét: felvette a kapcsolatot a közszolgáltatási vállalatokkal, létrehozott egy internetes oldalt, melyen információkhoz juthatnak azok, akik valamilyen gonddal küzdenek, és segítséget is kaphatnak, ha meg szeretnék tárgyalni gondjukat az egyesület képviselőivel.
Amennyiben szeretnék igénybe venni az egyesület felajánlotta segítséget, vagy jeleznék számukra azokat a gondokat, amelyekkel magán-, vagy jogi személyként küzdenek, a Tesla Egyesület Facebook-, vagy hivatalos weboldalán tehetik meg, illetve az arad@federatiatesla.ro e-mail-címre küldhetnek üzenetet.