Vasárnap, 2020. április 05., 15.38

A felkészülési hiányosságok mellett a kupabúcsú is nyomasztja az UTA-t

Írta: Berki Fláviusz
2013. szeptember 13., 20.54 Péntek / Arad

Holnap 11 órától a II. Ligás FC UTA labdarúgó-csapata a Marosvásárhelyi ASA-t fogadja hazai pályán. A hét folyamán a klubvezetők, főleg Adrian Martian tulajdonoson keresztül a Nagyváradi Bihar FC elleni játékvezetőket okolták azért, hogy az aradiak a rendes játékidő hosszabbításában vesztettek 2:1-re.

Pedig inkább arról volt szó, hogy a csapat – felkészültsége és motivációjához viszonyítva – csupán ennyire volt képes.

A csapat gyenge felkészültségét igazolta az is, hogy szerdán a Román Kupa 5. fordulójában az aradiak szégyenletes módon, 3:0-ra kikaptak a Temes megyei Megye 1-ben (V. Ligában) szereplő Temesvári Ripensiától.

A találkozót a hazaiak kezdték jobban, akik már a 10. percben 2:0-ra vezettek, miután Anagor a 3. percben vezetést szerzett, majd Briciu 28 méteres lövése kötött ki Oberhauser kapujának vinkliében (2:0).

Az 50.percben Olteánt kiállította a játékvezető, így a nagyváradi meccs után a temesvári Electrica-pályán emberhátrányban kellett folytatnia az aradiaknak. Az emberhátrányt egészen a 70. percig bírták a vendégek, mert Popa újabb találatával 3:0-ra alakult a mérkőzés állása, és a végéig már nem is változott, így az UTA már az 5. fordulóban búcsúzott a Román Kupától.

A találkozót a Florin Marcu, Rareş Lakatos (mindkettő nagyváradi), Ovidiu Timar (Margitta) játékvezetői hármas vezette. Tartalék játékvezető: Mara Iscru (Élesd). RLSZ-ellenőrök: Cornel Corocan és Cristinel Ristache (mindkettő Resicabányai).

Ripensia: Rădulescu – Petrişor, Ciobai, Uzun (Radu – 46.), Cărpinişan – Boangheş (Costândana – 82.), Păscăleanu – Mureşan, Briciu, Popa – Anagor (Ungur – 76.).

UTA: Oberhauser – Roman (Zanardini – 34.), Ţabără, Neagu, Oltean – Zaluschi, Popescu – Firţulescu (Apostu – 23.), Surugiu, Monac (Dumitru – 72.) – Sălăjan.

Ezen előzmények után holnap, szombaton a marosvásárhelyi együttes ellen szerepel az UTA, melybizton kap majd meleget, hideget szurkolóitól, akik Temesvárra is szépszámban kísérték el kedvenceiket.