A frászt hozták a Bayernre, csodacsere lett a Porto végzete

2013. március 14. 18:24 (csütörtök) /

A Bayern München ugyan 3:1-re nyert Londonban, végül mégis megszenvedett a tavalyi BL-döntő helyszínén az Arsenal ellen, az angolok ugyanis 2:0-ra győztek idegenben, így egy gólra voltak csak a BL-negyeddöntőbe kerüléstől. Eredmény: Bayern München–Arsenal 0:2 (0:1)

München, Allianz Arena, 68 000 néző, vezette: Kralovec (cseh). Gólszerzők: Giroud (3.), Koscielny (85.).

Bayern: Neuer – Lahm, Van Buyten, Dante, Alaba – Javi Martinez, Luiz Gustavo – Tomas Müller, Kroos (Timoscsuk – 81.), Robben – Mandzukic (Gomez – 73.).

Arsenal: Fabianski – Jenkinson, Mertesacker, Koscielny, Gibbs – Ramsey (Gervinho – 72.), Arteta – Walcott (Oxlade-Chamberlain – 72,), Rosicky, Cazorla – Giroud. Továbbjutott: a Bayern, 3:3-as összesítéssel, idegenben lőtt góllal.

A Málaga hazai pályán előbb kiegyenlítette az első meccsen 1:0-ra nyerő Porto elleni párharcot, majd a második félidőben – tíz ember ellen játszva – még növelni is tudta az előnyét. A spanyolok BL-újoncként jutottak a nyolc közé.

Eredmény: Málaga–FC Porto 2:0 (1:0)

Málaga, La Rosaleda, 27 451 néző, vezette: Rizzoli (olasz). Gólszerzők: Isco (43.), Santa Cruz (77.). Kiállítva: Defour (49.).

Málaga: Caballero – Gámez, Demichelis, Weligton, Antunes – Toulalan, Iturra – Joaquín (Camacho – 88.), Júlio Baptista (Santa Cruz – 74.), Isco – Saviola (Piazón – 78.).

Porto: Hélton – Danilo, Mangala, Otamendi, Alex Sandro (Atsu – 69.) – Lucho González, Fernando, Joao Moutinho (Rodríguez – 46.) – Defour, Jackson Martinez, Varela (Maicon – 58.).

A Bajnokok Ligája legjobb nyolc csapata közé jutott együttesek: Barcelona, Real Madrid, Málaga, Galatasaray, Bayern München, Borussia Dortmund, Juventus, Paris Saint-Germain.