Péntek, 2020. április 03., 09.18
Férfi kézilabda világbajnokság, Spanyolország

A horvátoké a bronzérem

2013. január 27., 21.39 Vasárnap

A londoni olimpián és a tavalyi Európa-bajnokságon is harmadik horvátoké lett a bronzérem a spanyolországi férfi kézilabda-világbajnokságon, miután a szombat esti helyosztón öt góllal, 31:26 arányban nyertek a 2012-es Eb-n hatodikként végzett szlovénok ellen.

A barcelonai bronzmeccsen a várakozásnak megfelelően éles csata zajlott az első pillanattól kezdve, s nagyobb előnyre egyik gárda sem tudott szert tenni. Az első félidő hajrájában jobban összpontosító horvátok végül is 14:13-as vezetés birtokában várhatták a folytatást.

A második félórában a szlovénok megrogytak, védekezésben és támadójátékban is visszaestek. Olyannyira, hogy a szünet után hosszú perceken át hiába rohamoztak, csupán egyetlen akciójuk zárult góllal, miközben riválisuk egyre jobban elhúzott. A 41. percben már 21–14 volt a horvátok javára, majd a különbség még tovább nőtt (25–17), így a horvát együttes kiengedhetett, a szlovénok érdemben már egyszer sem kerültek közel hozzájuk.

A kézilabda vb döntőjében a házigazda spanyolok a magyar együttest búcsúztató dánok ellen léptek pályára tegnap lapzártánk után véget ért mérkőzésen.

A péntek esti elődöntőkből a 2011-es vb-harmadik spanyolok négy góllal nyertek a tavalyi Eb-6. szlovénok ellen, míg a legutóbb ezüstérmes, a negyeddöntőben Mocsai Lajos magyar csapatát búcsúztató dánok hatgólos győzelmet arattak a londoni olimpián harmadik helyezett horvátok ellen.

Az elődöntő eredményei: Spanyolország–Szlovénia 26:22, Dánia–Horvátország 30:24.