Labdarúgó Román Kupa, megyei szakasz

A negyedik ligások nem kegyelmeztek

Írta: Berki Fláviusz
2012. november 07., 22.12 Szerda

Ma, a labdarúgó Román Kupa 2013/2014-es idényének megyei szakaszában a negyeddöntőket rendezték meg Arad megyeszerte semleges pályán.

Az öt IV. Ligás együttesen kívül három Megye 1-ben szereplő csapat volt még érdekelt a küzdelemsorozatban. A legnehezebb dolga az Aradi Aqua Vestnek volt, hiszen a Vladimirescu 2003 SK II, Megye 1-es csapatának személyében, egy harmadikligás együttes fiókcsapata ellen kellett pályára lépnie Kürtösön. Az öthalmiak éltek is a szabályzat nyújtotta lehetőséggel, és több harmadosztályú játékost is neveztek e mérkőzésre, aminek következtében Andrei Purece (10., 27.), Robert Drăgan (20.), Lăsculescu (23.), Ciprian Rus (41.), illetve Liga (14., 34., 35.) góljaival az első félidőt követően már 5:3-ra vezettek. A második játékrészben azonban a vendégeknek Sânt Nicolae-Cristian két góljának (60., 74.) köszönhetően sikerült 5:5-re kiegyenlíteniük. Miután a rendes játékidőben is ennyi maradt az állás, következhettek a hosszabbítások, majd a büntetők, ahol ismét beigazolódott a futball aranyszabálya, a kihagyott helyzetek és előnyök megbosszulják magukat. A büntetőpárbajt ugyanis 7:6-ra az Aqua Vest nyerte, s jutott a legjobb négy közé. A 11-eseket Apostol, Drăgan, George Iancu, Ciprian Roşca, Tudoroiu, illetve Laza, Florin Arhilie, Liga, Dorin Don, Sânt, Bura értékesítették, amivel kialakult a 11:12-es végeredmény.

Vladimirescu: Mitrea (Bak – 46.) – Oneţiu (Apostol – 90.), Roşca, Szabó Rolland, Tudoroiu – Ştefan (Cherciu – 46.), Purece, Drăgan, Iancu – Rus (Dobai – 46.), Lăsculescu.

Aqua Vest: Brutyó – Mariş, Laza, Liga, Radu Don – Ursoi (Bura – 70.), Dorin Don, Arhilie, Savin – Olariu, Sânt.

További negyeddöntős eredmények: Doroszlófalvi Highişana–Aradi Gloria CTP 3:8 (Petrila – 13., 71., Maşniţă – 65., illetve Palcu – 9., Adrian Popa – 12., 21., Manea – 23., Rechiţan – 39., 73., 75., Adrian avram – 50.), Kisjenői Crişul–Körösbökényi Crişul Alb 4:0 (Andrei Gornic – 58., 61., Grădinaru – 68., Trif – 80.), Világosi Şiriana–Kürtösi Frontiera 4:2 (Călăceanu – 4., 67., Alin Gligor II – 9., Rădac – 90., ill. Avrămuţiu – 12., Radu Anca – 80.).