Arad megyei III. ligás körkép

A Pankota nyerte a Borossebes elleni rangadót, ismét kikapott a Borosjenő

Írta: Berki Fláviusz
2014. május 07., 18.36 Szerda / Arad
A labdarúgó III. Ligában hétközi fordulót rendeztek kedden, melynek végén az 5. csoport felsőházának élmezőnye teljesen a feje tetejére állt, olyan értelemben, hogy az addig első Borossebes a Pankota elleni vereségét követően visszaesett a 3. helyre. De kezdjük az elején! Az egyre bővülő borossebesi Naţional Stadionban teltház fogadta a pankotai együttest. A vendégek kezdték jobban a találkozót, és az első ligát is megjárt játékosainak köszönhetően több helyzetet is kidolgoztak Soltesz kapujánál, ám az első játékrészben a hazai hálóőr eszén nem tudtak túljárni. A második félidőt is a vendégek kezdték jobban, olyannyira, hogy a 49. percben Dubeştean révén vezetést szereztek: Neacşu gurított figyelmetlenül Soltesz felé, amire a pankotai védekező középpályás lecsapott, és a kapuba juttatta a játékszert: 0:1. Dan Stupar edző cserékkel igyekezett felrázni csapatát, de ez csak részben sikerült, a hazaiak nagyon nehezen lendültek játékba. A 60. perctől megélénkült a hazaiak támadójátéka, ám mind Bozian, mind Blănaru helyzetei kimaradtak, illetve utóbbi a 71. percben ugyan gólt szerzett, de les címén érvénytelenítették azt. A 81. percben tovább növelték előnyüket a vendégek: Lung büntetőjét Soltesz hárítani tudta, de Alin Mihai résen volt és bevágta a hazaiak kapujába a kipattanót (0:2). A folytatásban még Issa kiállítását jegyezhettük fel, de több gól már nem született, így a Pankota nyerte a rangadót, és átvette a vezetést az 5. csoportban. A találkozót a Florin Mazilu (Szatmárnémeti), Marius Pavăl (Piskitelep), Cosmin Danciu (Déva) összetételű játékvezetői hármas irányította. RLSZ-megfigyelők: Vasile Balaş (Resicabánya), Florin Pop (Kolozsvár). Borossebes: Soltesz – Mînecan, Morariu, Albert, Neacşu – Coţan, Dobricean (Beuran – 36., Galea – 56.), Digbeu (Răduca – 73.) – Bozian, Blănaru – Mândruşcă. Kispadon: Merşca – Avădanei, Jude, Moise. Edző: Dan Stupar. Pankota: Irimia – Adrian Rusu, Lung, Adrian Lengyel, Viţu – Dubeştean (Hosu – 75.), Issa – Maghici (Stanciu – 90+2.), Suciu (Iovan – 67.), Bulzan (Dumitru Mitu – 84.) – Alin Mihai. Kispadon: Paşcalău – Dumitru, Burian. Edző: Dan Cuedan. A borosjenői együttes a személyes okokból otthon maradt Adrian Abrudean edző nélkül utazott el Kudzsírra és Cornea révén már a 3. percben vezetéshez jutott, ám nem tudta kihúzni még az első félidőt sem, mert Iovănescu a 32. percebn kiegyenlített (1:1). A második játékrészben Itu büntetőből szerzett góljával átvették a hazaiak a vezetést, majd a 77. percbeli újabb góljával 3:1-re vezettek. Georgiu a 86. percben szépített, már-már ki is egyenlítettek, ám a 90. percben Iovănescu újabb góljával beállította a 4:2-es végeredményt. A találkozót a Denis Haidiner (Vajdahunyad), Silviu Haramuz (Resicabánya), Cristian Petrean (Déva). RLSZ-megfigyelő: Dionisie Matei (Zilah), Teodor Țarălungă (Râmnicu Vâlcea). Metalurgistul: Tiut – Iulian Cristea, Schuller, Potopea, A. Ianc (Oara – 46.) – G. Goronea (Şuteu – 46.), Itu, Negură (Man – 78.), Trăşcan – I. Radu (Iovănescu – 4.), Cârstean. Borosjenő: Cioară – Tătar (Tomuţ – 78.), Cornea, Ţoca, Talpaş – Kocsis (Voștinar – 70.), Francescu, Necşulescu, Georgiu – Alin Drăgan (Ghergar – 80.), Flavius Băd. A felsőház 4. fordulójának harmadik meccsén: Nagybányai FCM–FC Oşorhei 1:1 (Vanca – 70., ill. Ember – 5.). Az állás: Pankota 14 8 3 3 18:11 27 Kudzsir 14 8 2 4 28:17 26 Borossebes 14 6 6 2 15:8 24 Oşorhei 14 3 4 7 12:20 13 Borosjenő 14 3 3 8 11:19 12 Nagybánya 14 2 6 6 11:20 12 Következik (május 9.): Pankota–Nagybánya, Borosjenő–Borossebes, Oşorhei–Kudzsír. Az alsóházban: Kolozsvári Sănătatea–Tordai Arieşul 1:1 (Nicula – 34., ill. Şaucă – 86.), Zilahi FC–Jucui Unirea 1:1 (Sulea – 17., ill. V. Pop – 82.). Pihenőnapos: Dési Unirea. Az állás: Sănătatea 11 6 4 1 21:13 22 Jucu 12 5 3 4 22:21 18 Zilah 11 5 2 4 22:21 17 Torda 11 2 7 2 13:12 13 Dés 11 1 2 8 13:24 5 Következik (május 9.): Torda–Zilah, Dés–Sănătatea. Pihenőnapos: Jucu.