A Pécska újabb botlása után élre kerültek az aradiak

2014. május 15. 19:21 (csütörtök) /

Az Arad megyei labdarúgó IV. Ligában hétközi fordulót rendeztek szerdán, amelyen két rangadóra is sor került. Az egyiken az addig listavezető Pécska a Kisjenői Crişult fogadta hazai pályán, a másikon az UTA BD az őszi szezonban őt hazai pályán legyőző Kürtösi Frontiera csapatát látta vendégül a Neuman Ferenc Városi Stadionban.

Pécskán a listavezető nehéz meccs elé nézett a Kisjenő ellenében, hiszen a vendégek nagyon vissza szerettek volna vágni az őszi szezonbeli vereségért, amikor is a pécskaiak az utolsó percekben nyertek. Ezúttal fordult a kocka, a vendég együttes irányította a találkozót, majd a 90+5. percben a mindössze 16 éves Eugen Deloreanu góljával a győzelmet is megszerezte, amivel letaszította az első helyről a Progresult.

Pécska: Marius Rus – Vasilca, Şiclovan, Valentin Fritea, Istin – Kuku, Ghoerghe Ponta, Moldovan (Andrei Purece – 70.), Best (Fabian – 65.) – Arsene, Peii. Edző: Dinu Maghici.

Kisjenő: Dorin Iacob – Iaroş, Manga, Tolan, Ignat – Marcel Ponta, Bărdan Dema, Pirtea – Saba (Deloreanu – 57.), Alexandru Pantea (Daniel Iancu – 71.). Edző: Lucian Ciba.

Bár az AMLE az UTA BD–Szemlak meccset újraprogramozta, miután a szemlaki együttes igazolást hozott, hogy objektív okokból nem tudott megjelenni a meccsen, de a Pécska Kisjenőtől elszenvedett vereségét és az UTA Kürtös feletti győzelmét követően helyet cserélt a két együttes.

Pedig az UTA BD Kürtös elleni meccse nem ígérkezett könnyűnek, hiszen a vendég együttes az őszi szezonban 1:0-ra legyőzte az aradiakat úgy, hogy mindössze egy lövést adott le az UTA kapujára.

Nagy Roland edző tisztában volt, hogy a vendégek bunkerfociját csakis egy gyors góllal tudja nyíltabbá tenni. Szerencséjére Hlistei a 4. percben szerzett találatával hamar vezetéshez jutott csapata. Ezt követően a vendégek két jó helyzetet is kialakítottak Mitrea kapujánál, mégis az UTA volt az, amelyik gólt szerzett: Varga Norbert a 30. percben 25 méterről pókhálózta le a jobb felső vinklit (2:0).

A gól megfogta a vendég együttest, és innentől már nem igazán találta az utat az aradi kapu felé, míg a másik oldalon több gólhelyzetet is kialakítottak. A végeredményt Hlistei állította be a 71. percben, ekkor Ciprian Rus beadását fejelte a kürtösi kapuba.

A találkozót a Cristian Trif – Emil Arsa, Andrei Pantea játékvezetői hármas irányította. AMLE-megfigyelő: Florin Dumitru, Vasile Rad.

UTA: Mitrea – Adrian Popa, Botiș (Avrămuţiu – 60.), Wild, Suslak – Copil (Claudiu Popa – 80.), Varga, Nădăban, Hlistei – Ciprian Rus (Gheorghiță – 72.), Măgulean (Sorin Leucuţa – 60.). Kispadon: Bodea – Avrămuțiu, Leucuța, Burlă, Filaret. Edző: Nagy Roland.

Kürtös: Mucha – Abrudan (Pană – 72.), Crișan, Pistrui, Curt – A. Don, Boldizsar (Goldiș – 72.), Nedea, Hanc (Roșuț – 81.) – Gheorghieș, Pleșca. Kispadon: Crauciuc, Roza, Lucea, Mihalache. Edző: Gheorghe Cameniţă.

***

A 27., hétközi fordulóban: Pécskai Progresul–Kisjenői Crişul 0:1 (Deloreanu), Németszentpéteri Foresta Oil–Aradi Aqua Vest 3:8 (Scerban, Beserman, Magyar, ill. Liga – 4, Olariu – 4), Zabrányi Victoria–Majláti Voinţa 1:3 (Văsînc, ill. Brie – öngól, Mateucă, Vidac), Aradi Gloria–Feltóti Şoimii 6:0 (Petra, Gherghel, Blănaru, Gîlcă – 2, Gidea – öngól), Világosi Şiriana–Ópálosi Păulişana 0:4 (Mițiti, Orza – 2, Popa Daniel), UTA BD–Kürtösi Frontiera 3:0 (Hlistei – 2, Varga), Szentannai Unirea–Szemlaki Semlacana 5:2 (Vuin, Blagău, Bud – 2, Martin, ill. Dancă, Morărașu), Kisszentmiklósi Banatul–Lunca Teuz Csermői Victoria 2:2 (Ștefeligă – 2, ill. Sandu, Berar).