Szombat, 2020. április 04., 08.18

A Pedagógiai Líceum nyerte a Sportsin-kupát

Írta: Berki Fláviusz
2014. május 22., 09.00 Csütörtök / Arad

A Dimitrie Ţichindeal Pedagógiai Líceum győzelmével ért véget a 6. Sportsin-kupa, amelynek döntőire és helyosztóira az aradi Victoria Sportcsarnokban került sor kedden délután.

A Daniel Lazăr és Călin Moga újságírók által szervezett rendezvényen hat csapat vett részt, a csoportszakaszokra még a múlt hét derekán került sor.

A döntőben az Adrian Mazilu által felkészített Dimitrie Ţichindeal Pedagógiai Líceum csapata 33:13-ra verte a Bondor Valéria által felkészített Aradi Sabin Drăgoi Művészeti Líceumot. A bronzérmet az 5-ös Általános Iskola csapata szerezte meg, amelyik a kisdöntőben 38:18-ra verte az Építésipari és Környezetvédelmi Kollégium csapatát.

Az 5. helyért lejátszott mérkőzésen az Aradi Sportlíceum 21:8-ra nyert a Nagylaki Jozef Tajovsky Líceum ellen.

A díjátadón Nagy Ildikó kosárlabdázó (jelenleg a Gyulafehérvári CSU csapatának tagja), Liliana Nica (DJTS metodista) és Călin Moga (a megmérettetés szponzora) vett részt.

A Sportsin-kupa különdíjasai: Alexandra Vați (Művészeti Líceum) – a legsokoldalúbb játékos, Mădălina Mocovei (Környezetvédelmi Líceum) – a legfejlődőképesebbnek tartott játékos, Roberta Talabă (Sportlíceum) – a legtechnikásabb játékos, Tóth Karina (a legjobb védő), Ada Borchină – 80 pontjával a legponterősebb játékos és Ioana Lopătaru – MVP (valamennyien a Pedagógiai Líceumtól).