FC UTA–Slatinai ALRO 1:0 (0:0)

A sárból kaparták össze a győzelmet

Írta: Berki Fláviusz
2013. április 05., 20.14 Péntek / Arad

Ma a román II. ligás labdarúgó-bajnokság 19. fordulójában az FC UTA csapata a több egykori aradi játékossal (Polgár, Gafita, Bordea) felálló Slatinai ALRO együttesével mérte össze erejét.

A szemerkélő eső, illetve a csúszós talajú pálya nem könnyítette meg a két együttes dolgát, de a technikásabb csapatnak tartott hazaiak inkább érezhették magukat hátrányban.

Az első félidő meddő mezőnyjátékot eredményezett, az aradiak ugyan irányítottak, de csak elvétve jutottak el az ellenfél kapujához.

A félidő egyetlen valamire való helyzetét az újonnan érkezett Kovacevic hozta össze, aki remekül ugratta ki a bal szélen felfutó Neagut, utóbbi laposan középre ívelt, de Silvasan hiába csúszott be, lemaradt a beadásról.

A második játékrészben az aradiak növelték a nyomást a vendégek kapujára, de csak nehezen jött össze a három pontot érő találat. A jó teljesítményt nyújtó Laso előbb közelről fejelt fölé, majd a 71. percben egy magánakcióját követően milliméterekkel lőtt a hosszú sarok mellé. A játékidő mind fogyott, a gól csak nem jött, Falub edző pedig cserékkel frissítette csapatát, ami meg is hozta a várt eredményt. A 81. percben Adofo remek ütemben ugratta ki Dossót, utóbbi becsúszva középre adott, a berobbanó Oara pedig becsúszva az üres kapuba juttatta a labdát: 1:0. A találatot tehát a cserék hozták össze.

Az aradiak Dosso révén növelhették volna még előnyüket, de az elefántcsontparti csatár 5 méterről fölé lőtte Laso remek centerezését.

Mindent egybevetve, ha nehezen is, de megérdemelt, igazi sárdagasztásos győzelmet aratott az UTA, amivel, ha ideiglenesen is, de feljött a 2. I. Ligát érő helyre.

Neuman Ferenc Városi Stadion, 600 néző, esős, borús idő, csúszós talajú pálya. Vezette: Lucian Rusandu (Sepsiszentgyörgy), Gabriel Birjac (Zilah), Ioan Ciocanea (Nagyszeben). Tartalék játékvezető: Aurel Vărzan (Otelul Rosu). RLSZ-megfigyelő: Iulian Spataru, Petre Mehedin?u (mindkettő temesvári).

UTA: Amadio – Cornel Ene, Gligor, Siminic – Feussi, Marginean (Oară – 59.), Kovacevic (Adofo – 73.), George Neagu – Laso, Silvă?an, Monac (Dosso – 78.). Kispadon: Matijas – Dan Matei, Lazea, Chindri?. Edző: Adrian Falub.

FC Olt: Bugiu – Giurca, Crusoveanu, Serban, Bancu – David (Gafita – 84.), Valcica (Quist – 33.), Polgár, Firtulescu – Marin (Marius Matei – 59.), Daniel Ene. Kispadon: Bordea – Cosic, Dima, Anghelina.

Sárga lap: Marginean (23.), Cornel Ene (32.), George Neagu (82.), illetve Valcica (7.), Daniel Ene (13.), Firtulescu (55.), Marius Matei (79.).