Szombat, 2020. augusztus 08., 11.31

A Târgovişte nyerte a bajnokságot

Írta: Berki Fláviusz
2014. május 08., 18.43 Csütörtök / Arad
Szerdán a Târgoviştei Municipal SC győzelmével fejeződött be a női Nemzeti Ligás kosárlabda-bajnokság, miután Givensék nyolc ponttal, 70:62 arányban győzték le a címvédő Aradi Univ. Goldiş ICIM csapatát. A hazaiak az első két negyedben tetemes előnyre tettek szert, a nagyszünetre behozhatatlannak tűnő 16 pontos előnyük volt, azonban José Araujo lányai a harmadik negyedben Coker, Broomfield és Milovanovics ponterős játékának köszönhetően a gödör aljáról hozta vissza a meccset, és hat pontra megközelítette riválisát. Ez az üldözőharc azonban igen sokat kivett a játékosokból, s miután az aradiak kispadja is rövidebb volt, a frissen becserélt Jones és Poole kosarai végleg eldöntötték a meccset. Negyedenkénti eredmények: 22:11, 24:19, 13:19, 11:13. Târgovişte: Givens 18, Green 14 (4×3), Sanford 10, Smith 10, Poole 9, Jones 5, Huţanu 2, Stoenescu 2. Arad: Rhoads 18 (1×3), Coker 18, Broomfield 14, Cosby 6, Milovanovic 5 (1×3), Engelman 1. A târgovişteiek szerdai győzelmükkel 11. bajnoki címüket szerezték. Az aradiaknak kilenc bajnoki serleg virít a vitrinjükben, Romániában a legtöbb címet a Kolozsvári „U” csapata szerezte, amely 14-szer volt bajnok, amiből 10-et sorozatban nyert. Az aradi együttes az idei szezonban egy Román Kupa aranyérmet szerzett, a Közép-európai Ligában (CEWL) és a bajnokságban ezüstérmesek lettek. A José Araujo által felkészített aradiak a Jence Rhoads, Monique Coker, Laura Broomfield, Donica Cosby, Suzana Milovanovic, Monica Engelman, Adela Mercea, Andra Manea, Diana Moraru, Monica Brosovszky, Luminița Manta, Alina Crăciun, Destiny Williams összetételben érték el idei sikereiket.