Európa Liga 2020–2021

A Tottenham simán nyert a Puskás Arénában

Írta: (onlinejelen)
2021. február 22., 08.42 Hétfõ

Csütörtökön a labdarúgó Európa Liga egyenes kieséses szakaszának első körében a párharcok első felvonását rendezték meg. A Tottenham a Puskás Arénában győzte le 4:1-re az osztrák Wolfsberget, a Roma Portugáliában, az Ajax Franciaországban aratott fontos győzelmet. Az AC Milan nem tudott nyerni a szerb Crvena zvezda otthonában.

A Tottenham a Puskás Arénában lépett pályára az osztrák csapat ellen. José Mourinho együttese már 28 perc után kétgólos előnybe került: Szon Hung Min megszerezte a 17. gólját az idényben, majd Gareth Bale is betalált (0:2). Lucas Moura még az első félidő vége előtt növelte a Spurs előnyét, amely gyakorlatilag bő fél óra alatt eldöntötte a továbbjutás sorsát. A szünet után büntetővel szépített a Wolfsberg, majd Carlos Vinícius is betalált még, így négy gólt szereztek a londoniak Budapesten. (nso)

A forduló további eredményei: Antwerp–Rangers 3:4, Benfica–Arsenal 1:1, Granada–Napoli 2:0, Lille–Ajax 1:2, Maccabi Tel Aviv–Shakhtar 0:2, Molde–Hoffenheim 3:3, Salzburg–Villarreal 0:2, Braga–AS Roma 0:1, Krasznodar–Dinamo Zágráb 1:2, Olympiakos–PSV 4:2, Real Sociedad–Manchester United 0:4, Slavia Prága–Leicester 0:0, Crvena zvezda–AC Milan 2:2, Wolfsberger–Tottenham 1:4, Young Boys–Bayer Leverkusen 4:3, Dynamo Kijev–Club Brugge 1:1.

A visszavágókra február 24-én 25-én kerül sor 19.00, 19.55 és 22.00 órától.