Péntek, 2020. augusztus 07., 22.18

Aradi sakksikerek a román tengerparton

Írta: Berki Fláviusz
2014. július 03., 19.00 Csütörtök / Arad

Az elmúlt napokban a Fekete-tenger parti Észak-Eforián rendezték meg a Trofeul Litoralului nemzetközi sakkversenyt, amelynek 8 éven aluliak korcsoportját az Aradi Vados Sakk-klub játékosa, Iulian Anghel nyerte meg. Az aradi versenyző, aki egyébként az idei korosztályos bajnoki címet is behúzta, a kilenc lehetségesből 8 pontot gyűjtött, a 2. helyen a brăilai, 7,5 pontos Tudor Nedelcu, a 3. helyen a buzăui, 7 pontos Mihnea Voicu végzett.

Anghelt a Nyugati Jelen egykori sakk-rovatának szerkesztője, Kelly László készítette fel a nemzetközi versenyre. Kelly a 8 éven aluliak korosztálya legjobb edzőnek járó díjat vehette át Észak-Eforián..

***

Másik aradi vonatkozású sakkhír: Mózes Ervin az 5. helyen zárt összetettben, és első helyen a szenior sakkozók között a Békéscsabán VII. alkalommal megrendezett Ancsin emlékversenyen. A 39 játékost felvonultató versenyt a szatmárnémeti Lévay Sorin nyerte meg 6 ponttal a 7 lehetségesből, 2. és 3. két magyarországi versenyző, Bérczes Csaba és Varga Tamás lett 5,5, illetve 5 ponttal. Mózes 4,5 pontot teljesített a 7 lehetségesből, amivel, amint azt már említettük az 5. helyen zárt összetettben.