Aradi Univ. Goldiş ICIM–Brassói Olimpia 75:47 (35:22)

Átmozgató edzés a nehéz hét előtt

Írta: Berki Fláviusz
2012. november 12., 00.01 Hétfõ / Arad

Miután a női kosárlabda Román Kupában az Aradi Univ. Goldiş ICIM csapata könnyedén elbánt a Brassó együttesével, a szombat délutáni bajnoki meccs végső győztese is borítékolható volt. Talán éppen emiatt az aradiak igen könnyedén vették a találkozót, ami miatt az első negyedben nem állt össze a védekezés, ráadásul támadásban sem remekeltek az aradi hölgyek.

A másik oldalon mindeközben a két amerikai légiós vezette brassóiak lassan átvették Az irányítást, olyannyira, hogy az első negyed végére hárompontos előnyt szedtek össze. Persze, nem izgultak az aradiak, Moraru edző folyamatosan cserélt, s végül sikerült megértetnie játékosaival, hogy komolyan kell venni az ellenfelet. Papolásának a második negyed elején lett foganatja, ekkor átvették a vezetést, és a meccs végéig már nem engedték ki a kezükből.

Bár nem vezettek huszonegynéhány ponttal, Moraru edző valamennyi játékosának játéklehetőséget biztosított, így Wirthet leszámítva a keret valamennyi tagja feliratkozhatott a pontszerzők listájára.

Az aradiak előtt nehéz hét áll, ugyanis ma 12.30-tól Nagyváradon a sereghajtó ellen lépnek pályára a 11. fordulóból előre hozott mérkőzésen, csütörtökön, hazai pályán a 9. fordulóból elhalasztott Craiova elleni meccsét pótolják be (a találkozót a mikelakai UAV sportcsarnokban bonyolítják le), majd vasárnap 16.30-tól a 8. fordulóból elhalasztott Szatmárnémeti elleni idegenbeli találkozó bepótlására kerül sor.

Ami aggasztó az aradi csapatra nézve, hogy center poszton egyelőre csak Kari LaPlantera lehet számítani, ám ő már hetek óta bokaproblémákkal küszködik. A brassóiak elleni meccs végén, mindamellett, hogy csupán 17,41 percet játszott, sántikálva ment le a pályáról. Rajta kívül Milovanovics vethető még be centerként, de ő is hátfájdalmakkal küszködik, Criastiana Cutaş több jó meccset is játszott már az aradiak színeiben, de ő is és Crăciun is még kiforratlan tehetség. Remélhetőleg LaPlante bokasérülése nem lesz tartós, s így az aradi gépezet is zavartalanul működhet tovább.

Negyedenkénti eredmények: 14:17, 21:5, 16:11, 24:14.

A találkozót a Csender Andrada Mónika, Cristian Trofim (mindkettő temesvári) játékvezetői páros irányította. RKSZ-megfigyelő: Takács Károly (Marosvásárhely).

Arad: Risper 7 (1x3), Givens 11 – Brososvszki 17 (3), Wirth, LaPlante 8. Csere: Milovanovics 10, Diana Moraru 8 (2), Bartee 6, Cristiana Cutaş 4, Perdei-Mercea 2, Crăciun 2. Edző: Dan Moraru, Cristina Ciocan.

Brassó: Mingo 9, Cursaru 4 – Uşurelu 4, Necula 4 – Thornton 17. Csere: Grama 4, Stjepanovics 3, Badi 2, Avram. Edző: Dan Calancea.

A 10. forduló további eredményei: Alexandria–Craiova 64:53, Sepsiszentgyörgy–Kolozsvári Universitatea 95:42, Marosvásárhelyi Nova Vita–Bukaresti Rapid 99:68, Bukaresti Sportul Studenţesc–Temesvári BCM Danzio 70:56, Szatmárnémeti Municipal–Nagyváradi Universitatea VSK 99:44. A Gyulafehérvári CSU–Bukaresti Olimpia találkozót elhalasztották. Pihanőnapos: Târgovişte.