Férfi vízilabda Szuperkupa

Az AMEFA három győzelemmel kezdte a rájátszást

Írta: Berki Fláviusz
2013. december 02., 21.06 Hétfõ / Arad

Az elmúlt hét végén Bukarestben rendezték meg a férfi vízilabda Szuperliga (5–8-as értékcsoport) első tornáját, amelyen a Cristian Cosma által felkészített Aradi AMEFA is érdekelt volt.

A szombat délelőtti első fordulóban az AMEFA a Kolozsvári Poli ellen szállt medencébe, mely ellen igen sima győzelmet aratott. Az aradiak már az első negyedben 3:1-re elhúztak, a meccs felénél meg négy góllal (5:1) vezettek. A hátralévő negyedekben visszább vettek a tempóból, de így is (összesítve) 3:2-re nyerték az utolsó két negyedet. Az aradiak legjobbja Vancsik volt, aki öt találattal járult hozzá csapata győzelméhez, Grama 2, Gergelyfi egy gólt szerzett. Az 1. forduló másik meccsén: Nagyváradi Crişul Lancetti–Bukaresti Rapid 8:6.

Ugyancsak szombaton, ám a koraesti órákban rendezték meg a 2. fordulót. Ezen az aradiak a Rapid ellen játszottak egy szoros meccset. Az első negyedben 2:2-re végeztek a csapatok, majd 3:1-re nyertek az aradiak, a harmadik negyedben ugyanennyire a bukarestiek. Az utolsó nyolc percet az AMEFA játékosai bírták jobban idegekkel, így összesítésben egy góllal, 9:8 arányban nyertek. Az aradi gólokon Vancsik (3), Băltean (2), Fürj (2) és Gergelyfi (2) osztoztak. A 2. forduló másik meccsén: Kolozsvár–Nagyvárad 14:15.

Vasárnap délelőtt az aradiak a másik százszázalékos csapat, a Crişul ellen játszottak. Ezt a találkozót viszont az aradiak tették maguknak nehézzé, mert 16 percnyi játék után 8:4-re vezetett az AMEFA, ám 24 percnyi játékidő után már csak 9:7-es aradi előnyt mutatott az eredményjelző, és a nagyváradi és aradi vízilabdás rivalitást ismerve Cosma edző tanítványai joggal számíthattak egy nehéz utolsó negyedre. Az is lett, a nagyváradiaknak csak 2:1-re sikerült nyerniük a negyedet, így maradt a 10:9-es aradi siker. Az aradiak legjobbja ismét Vancsik volt a maga 4 találatával, Grama (2), Laza (2), Băltean és Fürj növelték még az aradiak gólkontóját. A 3. forduló másik mérkőzésén: Kolozsvár–Rapid 6:16.

Az 5–8. értékcsoport állása: 1. AMEFA 21, 2. Nagyvárad 21, 3. Rapid 12, 4. Kolozsvár 0 ponttal.

Az 5–8-as értékcsoport következő tornájára Aradon kerül sor december 21. és 22-én.

Az 1–4-es értékcsoport eredményei (nagyváradi torna): Bukaresti Steaua–Bukaresti Dinamo 10:9, Nagyváradi Digi VSK–Bukaresti Sportul Studenţesc 14:5, Steaua–Sportul 5:4, Dinamo–Nagyvárad 8:12, Nagyvárad–Steaua 7:7, Sportul–Dinamo 12:6. Az állás: 1. Nagyvárad 47, 2. Steaua 38, 3. Sportul 34, 4. Dinamo 28 ponttal.