UEFA Nemzetek Ligája

Csak egy döntetlent hoztak ki az írek ellen

Írta: (onlinejelen)
2020. november 19., 17.05 Csütörtök

Befejezte az idei „pályafutását” a román válogatott: szerda este a belfast Windsor Parkban 1:1-es döntetlen sikerült csak a házigazda Észak-Írország ellen, Liam Boyce 56. percben rúgott gólt, a románok a 81.-ben egyenlítettek ki Bikfalvi Erik góljával. Mirel Rădoi szövetségi edző célkitűzése sikerült, Románia bekerült a 2022-es világbajnoksági előválogatás urnájába sorsolásra.

Alexandru Albu, az FC UTA játékosa szerda este is csak a kispadról figyelte a mérkőzést, az aradi születésű Dennis Man pedig először volt címzetes hivatalos mérkőzésen, miután a második félidő közepén Maximmal lecserélte az edző.

Az osztrákok is 1:1-es döntetlent játszottak a norvégokkal – ezzel bejutottak az A ligába, őket követik a norvégok. A vasárnapi román–norvég elmaradt mérkőzést 3:0-ra megnyerték a románok az UEFA döntését követően.