Csütörtök, 2020. április 02., 07.39
Australian Open

Djokovic és Azarenka is megvédte címét

2013. január 27., 21.38 Vasárnap

Novak Djokovic szetthátrányból fordította meg az Australian Open döntőjét Andy Murray ellen, így az első teniszező lett, aki zsinórban háromszor – összességében pedig már négyszer – megnyerte a tornát. Közel három órán át, két és fél szetten keresztül nem született brék, akkor azonban Murray holtpontra érkezett, amit Djokovic könyörtelenül kihasznált.

A szerb világelső pályafutása hatodik Grand Slam-győzelmét aratta, míg Murray hat GS-döntőből csak egyet nyert meg: tavaly, a US Openen, Djokovic ellen.

Férfi egyes, döntő: Djokovic (szerb, 1.)–Murray (skót, 3.) 6:7 (2-7), 7:6 (7-3), 6:3, 6:2.

A nők versenyében szetthátrányból, Li Na sérülése és egy rövid nemzeti ünnep után nyerte meg az Australian Opent Viktorija Azarenka. A fehérorosz teniszező élete második Grand Slam-trófeáját szerezte meg, ismét Melbourne-ben.

Női egyes, döntő: Viktorija Azarenka (fehérorosz, 1.)–Li Na (kínai, 6.) 4:6, 6:4, 6:3.

A férfi párosok versenyét az első helyen kiemelt amerikai Bob és Mike Bryan duó nyerte, miután a szombati döntőben két játszmában legyőzte a holland Robin Haase, Igor Sijsling kettőst. A Bryan-testvérek számára mindössze 53 percre volt szükség pályafutásuk hatodik Australian Open-sikeréhez. Ez volt az amerikai ikerpár 13. Grand Slam-torna győzelme.

Férfi páros, döntő: Bob Bryan, Mike Bryan (amerikai, 1.)–Robin Haase, Igor Sijsling (holland) 6:3, 6:4.