Asztalitenisz-csapat világbajnokság

Dodeánék és Tothék a legjobb nyolc közé jutottak

Írta: Berki Fláviusz
2008. február 27., 20.00 Szerda / Arad

A kínai Guangzuban zajló asztalitenisz-csapat világbajnokságon az aradi Daniela Dodeánnal a soraiban a román felnőtt válogatott a legjobb nyolc közé kvalifikálta magát, akárcsak az Európa-bajnok magyar együttes.

Dodeanék a csoportszakasz utolsó, 5. fordulójában 3:1-re verték Lengyelországot, úgy, hogy az aradi kiválóság két győzelmet is szerzett. A 2. meccsen 3:0-ra verte Katarzyna Grzybowskát, majd a negyedik találkozón 3:2-vel bizonyult jobbnak Monika Pietkiewicznél. Tóth Krisztináék az utolsó fordulóban 3:0-ra verték Tajvant, aminek köszönhetően a csoport 2. helyén végeztek, s a főtáblán így az A-csoport harmadikjával, a horvátokkal kerültek össze, míg Dodeánék a C-csoport másodikja, Németország ellen kellett asztalhoz állniuk. Mindkét együttesnek feküdt a másik csapat játékstílusa, hiszen a 16-os főtáblán Dodeánék nagy küzdelemben 3:2-re verték Németországot. Sajnos, Dodean ezen a mérkőzésen tudása alatt játszott, s mind elsőasztalos meccsét, a Wu Jiaduo (1:3) ellenit, mind Elke Wosik (0:3) elleni negyedik meccsét elvesztette. A románok továbbjutásáról gyakorlatilag Dodean párosbéli a konstancai társa Elizabeta Samara gondoskodott, aki Wosikot és Wu Jiaduót egyaránt 3:1-re győzte le. A románok harmadik győzelmét Cristina Hârâci szerezte a harmadik partiban.

Tóthék a 16-os táblán a Boros Tamara, Vajda Kornélia és Sandra Paovic által fémjelzett horvátokat verték ugyancsak 3:2-re. A magyar győzelmeket Tóth Lovas és Póta szerezték.

A legjobb nyolc között Románia Kína ellen, míg Magyarország Japán ellen állt asztalhoz tegnap este, mely mérkőzések lapzártánk után fejeződtek be.