Szerda, 2022. október 05., 02.11
Afrika-kupa

Egy csodás szabadrúgás és a bíró négybe juttatta a hazaiakat

2015. február 02., 09.44 Hétfõ

Elsőként a Kongói DK jutott be az elődöntőbe a labdarúgó Afrika-kupán, miután kétgólos hátrányból fordítva, 4:2-re legyőzte a szomszédos Kongót. A rettenetes első félidő után a torna legjobb negyvenöt percét hozta a folytatás.

Hatalmas meglepetésre, másodikként Egyenlítői-Guinea jutott be az elődöntőbe, a nyolc között hosszabbítás után 2:1-re legyőzte a sokkal esélyesebb Tunéziát. Tunéziában alighanem még évekig emlegetik a mérkőzés játékvezetőjét, a mauritiusi Rajindraparsad Seechumot, aki a rendes játékidő hosszabbításában ítélt egy vitatható büntetőt a hazaiak javára.

Eredmények: Tunézia–Egyenlítői-Guinea 1:2 (Akaisi – 70., ill. Balboa – 90+3., 11-esből, 102.) – hosszabbítás után, Kongó–Kongói DK 2:4 (Doré – 55., Bifouma – 62., ill. Mbokani – 65., 90+1., Bokila – 75., Kimwaki – 81.)