Egyaránt 3:2-re nyert a Pankota és a Borossebes

Írta: Berki Fláviusz
2012. november 16., 19.28 Péntek / Arad

A labdarúgó III. Ligában érdekelt Arad megyei csapatok közül csupán az 5. csoportbeli Pankota és Borossebes játszott a tegnapi fordulóban, a Vladimirescu pihenőnapos volt.

A Pankotai Şoimii az őszi szezon utolsó előtti fordulójában az Aranyosgyéresi SeSo együttesét fogadta hazai pályán. Dan Cuedan csapata már az elején tudatni szerette volna ellenfelével, hogy ezen a meccsen nincs esélye, és Huţanu 12., majd Alin Pavel 31. percbeli góljával már az első félidőben 2:0-s vezetést szereztek. A román fociban a 2:0-s eredményt veszélyesnek tartják, mert ilyenkor a játékosok már elhiszik, hogy nyertek, de az előny még korántsem olyan nagy. Így lett Pankotán is, mert V. Pop az 50. percben szépített, majd G. Marinescu a 70. percben egy a hazaiak által vitatott 11-esből kiegyenlített. A hazaiakat nem törte meg a gól, tovább küzdöttek a győzelemért, ami végül össze is jött nekik, miután

Al. Mihai a 82. percben szép fejesgóllal beállította a 3:2-es végeredményt.

A Pankota az Irimia – Românu, Lengyel, Lung, Filimon – Leucuţa, Suciu, Pavel, Bulzan (Mitu – 72.) – Huţanu (Borteş – 85.), Alin Mihai (Burian – 89.) összetételben szerepelt.

A Borossebesi Naţional is kísértette az ördögöt a Szatmárnémeti Olimpia elleni hazai meccsén. Coţan már a 9. percben vezetést szerzett Nagy Roland csapatának, de az egykori Steauás kollégája, Csík Tibor vezette, szatmáriak Hanus (23.) és Juhász (25.) révén mintegy két perc leforgása alatt átvette a vezetést. A sebesiek sem törtek meg Neşculescu révén a 33. percben 11-esből egyenlítettek. Térfélcserét követően a hazaiak nyomtak, de a győzelmet jelentő gólt csak a rendes játékidő hosszabbításában, a 90+4. percben szerezték meg, amikor Coţan beadását Vlad Botiş fejelte a vendégek kapujába, s ezzel 3:2-vel a hazaiak bizonyultak jobbnak.

Nagy Roland edző a Merşca – Cornea (Toader), Situwe, Jude, Botiş – Coţan, Necşulescu, Ember, Bozian – Ţîrlea (Ivancea), Capătă (Avădanei) összetételben focizott.

A 12. forduló (5. csoport) további eredményei: Gyulafehérvári Europa–Petrozsényi Jiul 2:2 (M. Cristea – 48., Muntean – 67., ill. Matei – 14., Ursache – 61.), Oşorhei–Zilah 1:0 (Lupaşcu – 18.), Máramarosszigeti Plimob–Dés 0:2 (Găvruş – 33., R. Stan – 76.). A Vajdahunyad–Kolozsvári Sănătatea mérkőzést ma, szombaton 14 órától játsszák le.