Nagyváradi Universitatea VSK–Aradi Univ. Goldiş ICIM 48:78 (21:45)

Folytatták nyerő sorozatukat!

Írta: Berki Fláviusz
2012. november 12., 19.13 Hétfõ

Nem volt nehéz, mondhatná a női Nemzeti Liga kosárlabda-bajnoki erőviszonyait ismerő szurkoló, hiszen az Aradi Univ. Goldiş ICIM csapata klasszisokkal nagyobb játékerőt képvisel, mint a sereghajtó nagyváradi együttes.

A tegnap délutáni találkozó a 11. fordulóból előrehozott mérkőzés volt. A meccs előrehozására azért volt szükség, mert az aradi együttes a hét végén Szatmárnémeti elleni mérkőzését szeretné bepótolni, és miután csütörtökön is lesz egy pótolni való mérkőzése (a Craiova ellen hazai pályán) nem volt bevállalható egy harmadik mérkőzés is arra az időpontra.

Visszatérve az aradiak tegnapi nagyváradi mérkőzéséhez, el kell mondani, hogy a találkozót a Moraru–Ciocan edzőpáros nem a megszokott ötössel kezdte, miután a bokasérüléssel bajlódó Kari LaPlante-t szerették volna pihentetni ezen a meccsen, így a fiatal Alina Crăciun került a kezdő ötösbe.

Az alapötös már az első negyedben eldöntötte a mérkőzés sorsát, amikor is 28 pontos előnyre tett szert. Ezt követően a Risper, Brosovszki, Givens, Wirth négyes a mérkőzés végéig már nem jutott szóhoz, ami miatt kissé akadozóbbá vált az aradiak játéka, de miután a cserék is felvették a mérkőzés ritmusát és a három negyed alatt még két pontot sikerült rádolgozniuk az első negyedben összegyűjtött 28 pontos előnyhöz.

Negyedenkénti eredmények: 1:29, 20:16, 11:16, 16:17

A találkozót a Cristian Trofim (Temesvár), Amalia Marchiş (Kolozsvár) játékvezetői páros irányította. RKSZ-megfigyelő: Alexandru Columban (Kolozsvár).

Nagyvárad: Gavra 11 (1x3), Vlaicu 16 (2) – Chiş 11 (1), Adi 5 – Ţigan. Csere: Sărăcuţ 3, Filip 2, Ivanciuc, Marie, Elena Costea, Moza. Edző: Adriana Niculescu.

Arad: Risper 7 (1x3) – Brosovszki 6 (2), Givens 11 (1) – Wirth 5, Crăciun 9. Csere: Bartee 11, Cristiana Cutaş 11, Perdei-Mercea 9 (1), Diana Moraru 7 (1), Milovanovics 2. Edző:Dan Moraru, Cristina Ciocan.