Bukaresti Sportul Studenţesc Omnilogic Universul–Aradi ICIM KK 54:70 (33:41)

Gleddenéknek sérülten jobban megy?

Írta: Berki Fláviusz
2008. február 17., 18.55 Vasárnap / Arad

A Sepsiszentgyörgy ellen hazai pályán elszenvedett vereség után az Aradi ICIM KK technikai stábja a saját árnyékától is elkezdett félni, s szombati idegenbeli Sportul Studenţesc elleni találkozó előtt lépten úton útfélen azt hangoztatta, hogy a találkozó kétesélyes. Bizonyos fokig érthető volt az aradi szakvezetés reakciója, hiszen a két héttel ezelőtti Brosovszki-Borigáéktól kapott leckén kellett rájöjjenek, hogy a csapatjáték igen nagy hiányosságokkal bír, s ha a légiósok csődöt mondanak bármikor beüthet egy megalázó vereség. A szakvezetés kétségbeesését még jobban növelte az is, hogy két húzóembere, az amerikai Moore és Gladden a mérkőzés előtti héten sérülés miatt alig edzett. Nos, mint utólag kiderült, a két „aminak” sérülten jobban megy a játék, hiszen mindkettő csapata legjobb játékosai voltak a Sportul elleni rangadón.

Budurean edző szerint a Sportul elleni siker annak volt betudható, hogy az elmúlt mérkőzésekhez képest az AIKK sokkal jobban védekezett.

A meccsen csupán három aradi nem kapott játéklehetőséget, Pavel egy erős megfázás miatt volt kénytelen kihagyni a találkozót, míg Drăguş-Urban és Uiuiu taktikai okokból nem lépett pályára.

A mérkőzés lefolyásáról csak annyit, hogy az aradiak csupán a második negyedben inogtak meg, de ekkor a Sportul csak egy pontot tudott lefaragni az első negyedben összeszedett kilencpontos hátrányából, majd az utolsó két negyedben ismét alul maradtak. Negyedenkénti eredmények: 15:24, 18:17, 13:19, 8:10.

A találkozót jól irányította a Gabriel Dima (bukaresti), Adrian Habor (marosvásárhelyi) játékvezetői páros.

Pontszerzők: Drăgusin 18, Urse 12, Todorovic 9, Zelenovic 8, Dzuver 7, illetve Gladden 21 (2x3), Moore 18 (4), Zoric 16 (2), Milovanovic 7 (1), Tarţa 5 (1), Mészáros 3.

Hozzászólt: kosárlabda-fan / Hétfõ, 2008. február 18., 07.52 Válaszoljál rá!

mindig, minden találkozo 2 esélyes...ez igy van, mindenki kifoghat gyenge ill. szokatalnul erös napot. Uiuiu taktikai okokbol nem játszik-hagyjuk.