UTA Bătrâna Doamnă–Aradi Gloria 0:0

Gólnélküli döntetlennel zárult a negyedik ligás rangadó

Írta: Berki Fláviusz
2013. szeptember 09., 01.50 Hétfõ / Arad

Pénteken este villanyfényes mérkőzésen került sor az Arad megyei labdarúgó IV. Liga 5. fordulójának rangadójára, amelyen a két III. Ligába vágyó aradi együttes, az UTA Bătrâna Doamnă és az Aradi Gloria mérte össze erejét.

A találkozó első helyzetét a vendégek hagyták ki a 8. percben, amikor Gherghel fejese a felső lécet súrolva hagyta el a pályát.

A találkozó ezt követően is jó iramú maradt, a játékosok keményen, de sportszerűen küzdöttek meg minden egyes labdáért.

A második játékrészt a hazaiak kezdték jobban, Măgulean 50. percbeli lövése csak kicsivel kerülte el a kaput, majd pár perccel később Bujornak kellett Botiş fejesénél figyelnie. A 64. percben Manea fejelt a kapuba egy ellentámadás végén, de a találatot les miatt érvénytelenítették.

A 71. percben egy előrevágott labdára Bujor, Ewald Wild és Claudiu Popa rajtolt, az első elrúgta a labdát, de összeütközött védőtársával, ami a meccs hátralévő részében is éreztette hatását, Bujor többször is cserét kért, de nem kapott, a folytatásban kétszer is ápolni kellett, ez azonban nem akadályozta abban, hogy a meccs vége felé két bravúrt is bemutasson, a legnagyobbat Varga Norbert 20 méteres szabadrúgásánál tette, amikor is a léc alól tornászta szögletre a labdát. Maradt a 0:0, ami a leginkább a remekül rajtoló Pécskai Progresulnak kedvez, mely öt forduló után százszázalékos, jelenleg négypontos előnye van a Kisjenővel és ötpontos az UTA BD, Gloria, Szemlak hármas üldözőbollyal szemben.

Neuman Ferenc Városi Stadion, 500 néző, vezette: Dorinel Herţeg, Adrian Vasile, Alin Bolcaş. AMLE-megfigyelők: Claudiu Tripa, Domide Flavius.

UTA BD: Bodea – Erich Wild, Varga, Botiş, Dobrean – Leucuţa, Burlă, Chindriş, Hlistei – Măgulean, Claudiu Popa. Játszott még: Vlad, Gliguţa, Cotoc. Edző: Erdei Viorel.

Gloria: Bujor – Topai, Ewald Wild, Manea, Hulbăr – Vasinc, Gîlcă, Blănaru, Berari, Gherghel – Eșanu. Játszott még: Vereş, Petra, Rechiţean. Edző: Leontin Pinţa.