Wimbledon, angol nyílt tenisz-bajnokság

Halep kikapott az elődöntőben a kanadai Bouchard-tól

Írta: Berki Fláviusz
2014. július 03., 19.28 Csütörtök / Arad

Simona Halep első román versenyzőként bejutott a wimbledoni, angol nyílt tenisz-bajnokság elődöntőjébe, miután 6:4, 6:0 arányban legyőzte a német Sabine Lisickit. Pedig nem indult túl jól számára a találkozó, hiszen a német versenyző 4:1-es előnyt szerzett az első szettben, de Halep ezt követően magára talált, és 6:4-re megnyerte az első szettet, majd a lélektani előnyt a második szettben végképp a maga javára fordította, és játszmát sem veszítve nyerte a második szettet.

Halep az új kanadai teniszreménységgel, a 13. helyen kiemelt Eugenie Boucharddal mérkőzött meg tegnap a döntőbe jutásért. A román teniszezőnőnek nem sikerült az újabb bravúr, két szettben 7-6 (5), 6-2 arányban kikapott.

Az elődöntőbe jutásért Halep 780 WTA pontot és 440 000 fontot kap.

Tegnap lejátszották a női egyes első elődöntőt is, amelyen a 6. helyen kiemelt cseh Kvitová 7:6, 6:1 arányban legyőzte honfitársát, a 23. helyre rangsorolt Safárovát. Petra Kvitová egyébként 2011-ben már megnyerte egyszer az angol nyílt teniszbajnokság egyéni versenyét, a döntőben Bouchard ellen játszik.

A női párosok versenyében a magyar Babos Tímea, a francia Kristina Mladenovic oldalán tovább folytatta jó szereplését és bejutott a versenyszám elődöntőjébe. A 14. favorit Babos-Mladenovic páros a 11. kiemelt Alla Kudrjavceva, Anastasia Rodionova (orosz, ausztrál) párost győzte le három szettben 6:3, 3:6, 6:4 arányban.

A döntőbe jutásért az Andrea Petkovic, Magdalena Rybariková (német, szlovák) páros ellen lépnek majd pályra, mely duó a 10. helyen kiemelt Julia Görges, Anna-Lena Grönefeld német párost verte 6:1, 7:6 arányban.

A másik ágon: Sara Errani, Roberta Vinci (olaszok, 2.)–Ashleigh Barty, Casey Dellacqua (ausztrálok, 6.) 6:4, 2:6, 6:0. Később: Andrea Hlavácková, Cseng Csie (cseh, kínai, 9.)–Anasztaszja Pavljucsenkova, Lucie Safárová (orosz, cseh).

A férfiak egyéni versenyében a Novak Djokovic (szerb, 1.)–Grigor Dimitrov (bolgár, 11.), illetve a Roger Federer (svájci, 4.)–Milos Raonic (kanadai, 8.) elődöntőkre kerül majd sor.