Férfi kézilabda-Európa-bajnokság

Hat góllal kikapott a svédektől a magyar válogatott

Írta: (onlinejelen)
2020. január 22., 17.59 Szerda

A magyar férfi kézilabda-válogatott 24:18-ra kikapott Svédország csapatától az olimpiai kvalifikációs Európa-bajnokság középdöntőjének harmadik fordulójában, kedden este Malmőben, ennek ellenére továbbra is versenyben van az elődöntőbe kerülésért, és az olimpiai selejtezőtornára jutásért.
Gulyás István szövetségi kapitány együttese szerdán 16 órától a portugálok ellen zárja a középdöntőt. Döntetlennel a harmadik helyen zárná a csoportot a csapat, és biztosítaná helyét az áprilisi ötkarikás kvalifikációs tornák egyikén. Győzelemmel akár az elődöntőt érő második pozícióban is végezhet a gárda, amennyiben Norvégia legyőzi Szlovéniát.
Az előző kontinenstornán ezüstérmes svédek annak tudatában léptek pályára, hogy már biztosan nem juthatnak az elődöntőbe, és a csoport harmadik helyének megszerzésére is csak matematikai esélyük volt.
Az első tíz percben Mikler Roland öt bravúros védést is bemutatott, erre alapozva a magyarok kezdték jobban a meccset (4:2). A támadójáték akadozott, mert a szélsőkhöz egyáltalán nem jutott el a labda, az ellenfél pedig szigorúan őrizte a belső posztokon játszókat, így tíz percig nem született magyar gól.
A védekezés remekül működött, és bár a játékvezetők tevékenységén érezhető volt, melyik csapat játszik hazai pályán, a svédek csak a 23. percben tudták először átvenni a vezetést, a szünetben pedig 10:9 volt az állás a javukra.
A második félidőben némileg hatékonyabban támadtak a magyarok, távoli átlövéseikkel tartották a lépést ellenfelükkel, ám a 48. perc után, 18:18-as állást követően egyetlen gólt sem tudtak szerezni. Ezt kihasználva a skandinávok elléptek és végül magabiztosan győztek. A svédek legeredményesebb játékosa Lucas Pellas volt öt góllal. A Telekom Veszprém beállója, Andreas Nilsson négyszer volt eredményes. A magyar kapuban Mikler Roland 38 lövésből 14-et védett ki.
A két csapat 42. alkalommal találkozott egymással 17 magyar siker és négy döntetlen mellett ez volt a 22. svéd győzelem.
A magyar válogatott Oroszország és Izland legyőzése, illetve az olimpiai és világbajnok Dánia elleni döntetlen után csoportgyőztesként, a maximális két ponttal jutott a középdöntőbe, ahol kikapott a legutóbbi két világbajnokságon egyaránt ezüstérmes Norvégiától, majd legyőzte Szlovéniát.               (MTI)