Férfi vízilabda Európa-bajnokság

Hengereltek a szerbek, szenvedve, de győztek a románok

Írta: Berki Fláviusz
2014. július 14., 19.40 Hétfõ / Arad

Kezdetét vette Budapesten a margitszigeti férfi vízilabda Európa-bajnokság. A címvédő szerbek 16 gólt szerezve ütötték ki a franciákat, a nyitómeccsen a horvátok öttel verték a németeket. Az A csoportban a román válogatott, szerb edzővel a kispadján nyögvenyelősen kezdett a grúzok ellen, s csupán a harmadik negyedtől tudták behúzni a találkozót, végül ötgólos győzelmet arattak.

A Benedek Tibor által felkészített magyar együttes lapzártánk után véget ért mérkőzésen Spanyolország ellen játszott.

Eredmények, 1. forduló, A csoport: Románia–Grúzia 11:6 (Ld: Radu, Negrean 3-3, ill. Jelaca 3), Montenegró–Görögország 11:6 (Ld: Ivovics 3, Klikovak 2, ill. Vlahopulosz, Funtulisz 2-2), Olaszország–Oroszország – lapzártánk után.

B csoport: Horvátország–Németország 10:5 (Ld: Jokovic, Muslim, Buslje 2-2, ill. Schüler 2), Franciaország–Szerbia 5:16 (Ld: Camarasa, Bodegas 2-2, ill. Nikics 4, Mandics, Pijetlovics, Filipovics, Prlainovics 2-2), Spanyolország–Magyarország – lapzártánk után.