Péntek, 2020. augusztus 14., 13.29

Hewitt állította meg Copilt Brisbane-ben

Írta: Berki Fláviusz
2014. január 04., 01.00 Szombat / Arad

Marius Copil, az Aradi VSK teniszezője az ausztráliai Brisbane-ben zajló 452 670 dollár összdíjazású ATP-tornán bejutott a legjobb nyolc közé, azonban ott a hazaiak nagy kedvence, az egyszeres US Open és Wimbledon-győztes, Lleyton Hewitt megálljt parancsolt neki egy 73 perces mérkőzésen.

Copil jól kezdett a 33 éves ausztrál ellen, hiszen 3:1-re is vezetett az első szettben, azonban Hewitt régi önmagát idézve, kétszer is breakelve 6:4-re nyerte az első szettet. A második szettben a sokkal agresszívebben és a kulcsmomentumokban jobb megoldásokat választó Hewitt simábban nyert (6:2), de Copil így is szép benyomást keltett Brisbane-ben.

Az aradi teniszező Brisbane-ben 57 ATP-pontot gyűjtött, miután sikerült ötször győztesen elhagynia a pályát. Az öt győzelméből hármat a selejtezők során aratott, míg a másik kettőt a főtáblán. Copil egy nagy skalpot is ejtett, a nyolcaddöntőben sikerült kivernie a jelenleg 19. helyezett, a torna 3. favoritjának számító Gilles Simont. Brisbane-ben egyébként 13 335 dollárt keresett az aradi teniszező.

Copil nem hagyja el Ausztráliát, hanem továbbra is a déli féltekén fekvő kontinensen versenyez majd tovább, ahol hétfőtől az év első Grand Slam tornáján, az Australian Open selejtezőin vesz majd részt.