Târgoviştei Municipal VSK–Aradi Univ. Goldiş ICIM 2:1

Hosszabbításban maradtak alul Brosovszkiék

Írta: Berki Fláviusz
2014. május 07., 19.04 Szerda / Arad
A női Nemzeti Ligás kosárlabda-bajnokság döntőjének 3. meccsén a címvédő Aradi Univ. Goldiş ICIM csapata hosszabbításos meccsen kapott ki a Târgovişte együttesétől. A hazaiak jól kezdték a mérkőzést és az első negyed végén 19:16-ra vezettek is. A második negyedben is szoros párharc zajlott a pályán, melynek végén az aradiak vették át a vezetést: 31:35. A harmadik játékrészben is fej-fej mellett haladt a két gárda, ám ezúttal sokkal több hiba csúszott be mindkét csapat játékába, a negyed végére viszont a hazaiak örülhettek, mert 42:42-re kiegyenlítettek. Az utolsó játékrészben a hazaiak ragadták magukhoz a kezdeményezést, s a meccs végére, egész pontosan az utolsó másodpercekre 67:63-ra vezettek is, már úgy tűnt, hogy lefutott ez a meccs, de Coker triplakísérlete közben Givens szabálytalankodott a dobóval, a labda a kosárba hullott és még járt egy ráadásdobás. Ezt Coker érzelemmentesen bedobta, így 67:67 lett, ami azt jelentette, hogy hosszabbításra mentették a meccset az aradiak. Az öt perces ráadást, úgy nézett ki, az aradiak bírják jobban, ám akkor jött az utolsó támadás. 75:75-ös állásnál 23 másodperc állt az aradiak rendelkezésére. Araujo edző arra utasította játékosait, várjanak ki a befejezéssel az utolsó másodpercig, amit mondhatni be is tartottak, mert még 8 másodperc volt a végéig, amikor Rhoads betörését követően Smith blokkolta, az ellentámadásból pedig Poole talált be a legutolsó másodpercben, így 77:75-re a hazaiak győztek, amivel ismét átvették a vezetést, ezúttal 2:1 az állás. Tegnap lapzártánk után a 4. meccset is lebonyolították. Negyedenkénti eredmények: 19:16, 12:19, 11:7, 25:25, 10:8. Pontszerzők: Poole 22 (3×3), Givens 22 (1), Smith 13 (1), Green 8 (2), Sanford 6, Jones 3, Huţanu 3 (1), illetve Rhoads 20 (2), Coker 17 (1×3), Broomfield 14, Engelman 9, Cosby 7 (1), Brosovszki 5 (1), Crăciun 3.