Aradi Univ. Goldiş ICIM–Târgoviştei Municipal 1:1

Hosszabbításos meccsen egyenlítettek az aradiak

Írta: Berki Fláviusz
2014. május 03., 07.00 Szombat / Arad
Kedden és szerdán az aradi mérkőzésekkel elkezdődött a román női Nemzeti Liga kosárlabda-bajnokság három nyert játszmáig tartó döntője, amelyen a Aradi Univ. Goldiş ICIM a Târgoviştei Municipal ellen készül megvédeni a címét. A keddi első találkozó nem hozott teljes teltházat, azonban a közönség soraiban az aradiaknak szurkolók természetesen nagy létszámfölényben voltak. Biztatásukra a meccs egésze alatt nagy szükség volt, hiszen a Târgovişte remek napot fogott ki, Givensék dobóteljesítménye a találkozó egyes részeiben a természetfelettivel volt egyenlő. A másik oldalon viszont a harmadik negyedig az aradiak nem igazán tudták elkapni a meccs fonalát, így csak futottak az eredmény után. A meccset végül, ha egy ponttal is, de a vendégek nyerték meg 78:77-re. A találkozó legjobbja Smith volt, aki utolsó másodpercekbeli kosarával a győzelmet is megszerezte csapatának. Negyedenkénti eredmények: 15:19, 17:25, 28:20, 17:14). Az első találkozó pontszerzői: Williams 24, Cosby 15 (2×3), Engelman 15 (1), Rhoads 12, Broomfield 8, Brosovszki 3, illetve Smith 25, Givens 19 (1), Sanford 10, Stoenescu 9 (2), Poole 7 (1), Jones 3 (1), Huţanu 3 (1), Green 2. A szerdai második találkozón Williams mellé szerencsére ezúttal Coker és Broomfield is felnőtt, ezzel együtt nagyon szoros összecsapás alakult ki, aminek a forgatókönyve kísértetiesen hasonlított a keddi összecsapáséhoz. A vendégek kezdték jobban a találkozót és az első két negyed után nyolc ponttal (37:45) vezettek, majd ismét következett a harmadik negyed, amikor is az aradiaknak sikerült fölzárkózniuk hat pontra. A negyedik játékrész ismét az aradiaké volt, Broomfieldnek köszönhetően 73:73-ra kiegyenlítenek, Poole és Givens kosaraival három pontra el is húztak az utolsó másodpercekben, de Coker utolsó utáni támadásból egy triplával hosszabbításra mentette a találkozót: 76:76. A hosszabbítást az aradiak bírták jobban idegekkel, s bár Rhoads, Brosovszki és Broomfield kipontozódása miatt roppant kellemetlen helyzetbe kerültek, de sikerült megoldaniuk, köszönhetően Engelman, Broomfield és Coker koncentrált hosszabbításbeli játékának. A végjátékot az aradiak bírták jobban, így végül megérdemelt 87:86 arányú hazai győzelem született. Folytatás május 6–7-én Târgoviştén, az aradiak viszont legjobb játékosuk, Destiny Williams nélkül lesznek kénytelenek kiállni, az amerikai center ugyanis WNBA-s szerződést kapott a Chicago csapatánál, és a tengerentúlon már elkezdődött az előszezon. Negyedenkénti eredmények: 17:22, 20:23, 17:15, 22:16, 11:10. Arad: Williams 17 (2×3), Coker 17 (2), Broomfield 17, Cosby 12 (1), Engelman 12, Rhoads 7 (1), Brosovszki 5 (1). Târgovişte: Poole 35 (2), Givens 18 (1), Sanford 15, Smith 8, Stoenescu 4, Huţanu 2, Jones 2, Green 2.