Csütörtök, 2020. április 02., 06.21
Afrikai Nemzetek Kupája

Idén is Malié a bronzérem

2013. február 10., 21.16 Vasárnap

Mali szerezte meg a bronzérmet a Dél-afrikai Köztársaságban zajló Afrika-kupán, ugyanis a harmadik helyért rendezett szombati mérkőzésen 3:1-re legyőzte Ghána csapatát Port Elizabethben. Mali a tavalyi tornán is bronzérmes lett, akkor szintén Ghánát múlta felül a helyosztón.

A találkozót végig a mali gárda irányította, a Chievo csatára, Samassa révén a 21. percben megszerezték a vezetést. A második játékrészben az egykori Barcelona játékos, Seydou Keita révén a 48. percben már 2:0-ra vezettek, amikor négy perccel később Ghána igen könnyedén jutott büntetőhöz. A labda mögé az Espanyol játékosa, Wokaso állt, azonban csúnyán fölé rúgta a labdát. A szépítés a 82. percben csak összejött a ghánaiaknak, akkor a Juventus játékosa, Kwadwo Asamoah góljával 2:1-re jöttek fel a ghánaiak, de a csereként beállt, Adrian Mutu ajaccios csapattársa, Sigamary Diarra a 90+4. percben eldöntötte a mérkőzés sorsát (3:1).

A döntőben Burkina Faso–Nigéria összecsapásra került sor, mely mérkőzés tegnap lapzártánk után ért véget.

Mali: So. Diakité – F. Diawara, Ad. Coulibaly, Coulibaly, Tamboura – O. Coulibaly, M. Traoré, Traoré, Samassa (S. Diarra, 78.) – Se. Keita, Diabaté. Szövetségi kapitány: Patrice Carteron.

Ghana: Dauda – Boateng, Vorsah, Boye (John Mensah – 46.), Afful – Wakaso, Awal, Asamoah, Asante – Atsu (Adomah – 70.), Gyan (Clottey – 75.). Szövetségi kapitány: Kwesi Appiah.