Kisjenői Crişul–UTA II 1:2 (1:1)

Játszadoztak a helyzetekkel, majdnem ráfáztak

Írta: Berki Fláviusz
2013. december 02., 01.16 Hétfõ / Arad

Az Arad megyei IV. Ligás labdarúgó-bajnokság legutóbbi, 17. fordulójában rangadót rendeztek Kisjenőn, ahol a feljutásra hajtó jelenlegi 2. helyezett UTA II, és a 3. helyezett, házigazda Kisjenő mérkőzött meg egymással.

A meccs elején, az események alakulása folytán azt gondolhattuk, hogy sima vendég sétagalopp lesz e mérkőzés, hiszen Burlă már a 8. percben vezetést szerzett a vendégeknek: remekbeszabott szabadrúgása Pătroi kapujában kötött ki (0:1). Nem sokáig, mindössze nyolc percet örülhettek a vezetésnek, mert Bărdan kiegyenlített, s kis híján (26. perc) még a vezetést is megszerezte a Crişul. Szünetre 1:1-es döntetlennel mentek pihenni a felek.

Térfélcserét követően az UTA II tanítványai nagyon megharagíthatták edzőjüket, mert a 65. percben Nagy edző „tömeges cserét” eszközölt csapatában. Csapata játéka meg is élénkült, azonban a gól csak nem akart megszületni, ami Pătroi bravúrjain kívül a vendégcsatárok rossz helyzetkihasználása miatt is volt.

A meccset végül a védők mentették meg az UTA II számára, nemcsak azért, mert a második játékrészben lenullázták a hazaiak támadásait, hanem azért is mert Burlă, hátvéd létére jobban célzott csatártársainál, újabb gólt szerzett, amivel a 86. percben beállította az 1:2-es végeredményt.

A találkozót a Burza Cristian Mirel, Pantea Sebastian, Aniculaesei Mihai Cornel játékvezetői hármas irányította. AMLE-megfigyelők: Juşca Teodor és Tripa Claudiu.

Kisjenő: Pătroi – Manga (Saba – 77.), Iaroş, Ignat, Ponta Marcel (Heteş – 65.), Dema, Iancu Daniel (Moraru – 71.), Petrescu, Voştinar, Bărdan (Lădău – 82.), Iancu Teodor. Kispadon: Palcu. Edző: Lucian Ciba.

UTA II: Bodea – Erich Wild, Pascariu, Botiş, Burlă – Popa Claudiu (Flavius Pavel – 56.), Chindriş,Varga, Hlistei (Gheorghiţă – 56.) – Măgulean (Vlad  M. – 77.), Sorin Leucuţa (Popa Adrian – 56.).Kispadon: Iacob, Dobrean, Cotoc. Edző: Nagy Roland.