Otopeni-i SK–Temesvári ELBA VKK 91:92 (23:18, 46:46, 67:71)

Kedden már a címvédő otthonában szerepelnek

Írta: · László Árpád
2008. március 02., 18.30 Vasárnap / Temes

A Temesvári ELBA VVK kosárlabdázóinak sikerült megszerezniük idei  hetedik győzelmüket is miután szombat este a férfi A-osztályú bajnokság XX. fordulójában 92:91 arányban győztek az Otopeni-i KK otthonában.

Dragan Petricevic kosarasai az utolsó öt másodpercben sikerült kiharcolniuk a győzelmet Dan Păltinişanu két értékesített szabaddobását követően. Sajnos a temesvári fiúk nem játszhattak teljes intenzitással, mert egy nappal az összecsapás előtt Nenad Markovic, Dan Păltinişanu, Milos Pesic, Dragoslav Markovici és Bogdan Stăncuţ belázasodtak.

Az összecsapást hazaiak kezdték jobban, akik 23:18-ra megnyerték az első tízpernyi játékot. A folytatásban az Elba fordítani tudott, 23:28-ra ezúttal ők nyert öt ponttal, így 46:46-os döntetlen eredménnyel mentek pihenni a csapatok. Szünet után az Elba bizonyult jobbnak, így 67:71-es állással vágtak neki az utolsó negyednek, amelyben hazaiak szinte megtáltosodtak: csupán négy perccel a vége előtt nyolc pontos előnyre tettek szert, de végezetül az Elba vitte el a győztesnek kijáró két pontot.

– Nehéz ellenfél ellen játszottunk, ha ők nyertek volna, akkor ugyancsak megérdemelt győzelem lett volna, ahogy a miénk is az volt. Nagyon kis teremben játszottunk, ahol fuldokló meleg volt, ami nagyon elaltatott bennünket. A hazaiak többet vezettek, de mi a végén jobbak voltunk – nyilatkozta Dragan Petricevic.

A bánsági oroszlánok közül Pesic és Velickovic tűntek ki 19-19 ponttal, Nenad Markovic 16, Păltinişanu 14, Dragoslav Markovic és Brice Kabengele 10-10 pontot szereztek.

A temesvári sportolok keddig az Izvorani-i edzőtáborban maradtak, de annak ellenére, hogy ott kitűnő kondícióknak örülhetnek Păltinişanu és társai arra panaszkodtak, hogy túl elszigeteltek a világtól. Adrian Vermeşan sportigazgató intézkedett, így vasárnap kibéreltek egy autóbuszt, amellyel Bukarestbe látogattak. Ma két edzést tartanak, kedden egyet, amely után elutaznak Ploieşti-be, ahol 18 órától a címvédő és jelenlegi listavezető Asesoft ellen lépnek pályára.