Izometal – Nagyvárad 30:29 (14:18)

Kínkeserves győzelemmel még élnek a remények

Írta: · László Árpád
2008. április 13., 20.15 Vasárnap / Temes

Ma délelőtt a férfi kézilabda Nemzeti Liga XXIII. fordulójában a két kiesőhelyen álló együttes csapott össze a Constantin Jude Sportcsarnokban: a Temesvári Politehnica Izometal a Nagyváradi D&C együttesét látta vendégül.

A hazaiak, az utóbbi fordulók rendkívül meglepő és negatív eredmények   miatt nagyon félénken és bizonytalanul kezdték a mérkőzést, amit a táblázatba mögöttük lévő nagyváradiak igencsak jó szemmel nézek, így el is húztak amennyire csak tudtak – a nagyszünetre, amikor a nézők a bátorítás helyett már fütyülték a lila-fehér kézilabdázókat 14:18-ra vezettek a vendégek.

Pihenő után Éles József temesvári vezetőedzőnek sikerült felráznia a Marius Sadoveac hiányában tanácstalanná vált csapatát, a rém gyengén játszó Cristian Fenici csapatkapitány-irányítót Varga Lászlóval helyettesítette, majd Milos Tica is beindult így a félidő közepére előbb kiegyenlítettek majd át is vették a vezetést 21:20-ra. Ezután a Polinak már ne volt elég ereje az előny növelésére, így a végéig fej-fej mellett haladt a két együttes. Valamivel kevesebb, mint egy perccel a vége előtt a Polinál volt az előny – 29:28-re vezettek Éles kézilabdázói, ám Fenici újból nagyot hibázott, az eladott labdát a váradiak, egy gyors ellentámadással értékesítették és már 29:29 volt az eredményjelző táblán. Végezetül a hazaiak megmentője Andrei Grasu volt, aki sikeresen értékesített egy időntúli szabaddobást!

Ezzel a kínkeservesen megszerzett győzelemmel az egyetemisták reményei még élnek, de még mindig kevés esélyek maradtak a bennmaradást illető kérdésben.

Temesvár: Damjanovic, Viman, Tcaciuc – Tica 7, Cristescu 6, Grasu 6, Şimicu 3, Fenici 3, Fekete 2, Florea 1, Corlija 1, Varga 1.

Nagyvárad: Dojonovic, Leu – Simeria 9, Mateaş 7, Cârstoaia 4, Taşca 3, Sucurovic 2, Şteriu 2, Nedelcu 1, Nemenco 1, Câtu, Libert, Munea.