Szerda, 2021. december 01., 08.50

Lelátó

Írta: (onlinejelen)
2021. november 24., 16.12 Szerda
  • Gyönyörű havazásban kezdték rúgni a Dinamo Kiev–Bayern München BL-meccsen a narancssárga labdát az ukrán fővárosban. A 3. percben egy viszketegségi tünetekkel felturbózott gyors szurkoló végigszaladt a pályán. Jó móka volt látni, ahogy a biztonságiak próbálták utolérni. Általában ilyesmit nem mutatnak, de a kamera nem tudta elkerülni a pálya közepére beért „embervadászatot”. A havas pályán jó szolgálatot tettek a futballcipők szegecsei. Érdekesség: Mircea Lucescu, a hazaiak edzője már 8 éve focizott, amikor Julian Nagelsmann, a bajor edző megszületett… Az első gól gyönyörű volt, Lewandowski a 15. percben szép ollózással vágta be, rekordot állítva fel ezzel, hiszen a legutóbbi 9 BL-meccsen mindegyikben lőtt gólt. A 29. percben ritka luftolásnak lehettünk tanúi, Manuel Neuer kapus ki akart rúgni egy oldalról hazaadott labdát, de a levegőbe, mellé rúgott. Szerencséjére a labda a kapufáról kipattant, nem lett belőle nevetséges gól. A havazás is alábbhagyott, a szünetben (0:2) a pályáról lekotorták a havat. Lucescu is beszélhetett a fejükkel, hiszen bátrabban tértek vissza és szépítettek is az ukránok 1:2-re (70’), majd a 74. percben egy szögletből majdnem ki is egyenlítettek. Rá 5 percre ismét megközelítették Neuer kapuját, de még veszélyesebben a 88. percben. Nem volt idejük kiegyenlíteni, végeredmény: 1:2.
  • A spanyolok tömegesen OLÉ-zhattak, hiszen teltházas stadionban játszott a BL-ben a Villareal a Manchester Uniteddel, Cristiano Ronaldóval a kezdő 11-ben. Ő rúgta a 78. percben a MU első gólját, miután a hazaiak kapusa közelre, 22 méterre adta ki a labdát, megszerezték az angolok, és C. Ronaldo beívelte a kapuba. Majd J. Sancho rúgott egy nagy gólt a keresztléc alá (90’). Eredmény: 0:2. Ezzel a Man. United továbbjutott.

„A klub mögött nehéz napok állnak, és úgy érzem, ezzel a győzelemmel tartoztunk Olénak – mondta Michael Carrick ideiglenes edző, utalva Ole Gunnar Solskjaer minapi leváltására. – Adva volt a feladat, a végrehajtásához nagyon körültekintően kellett futballoznunk, szerencsére végül minden a terveknek megfelelően alakult.”

• A többi BL-mérkőzés eredménye: Barcelona–Benfica 0:0, Chelsea–Juventus 4:0, Sevilla–Wolfsburg 2:0, Young Boys Berna–Atalanta 3:3, Malmö FF–Zenit St. Petersburg 1:1, Lille–Salzburg 1:0.
  • Xavi szerint ez az a futball, amit játszaniuk kell! A labdarúgó Bajnokok Ligája E-csoportjának 5. fordulójában az FC Barcelona, immáron Xavi vezetésével gól nélküli döntetlen játszott odahaza a Benfica ellen. A döntetlennel a portugálok kerültek lépéselőnybe: a Benfica a már kiesett Dinamo Kijevet fogadja az utolsó fordulóban, a Barcelonának jó eséllyel nyernie kell majd Münchenben ahhoz, hogy kvalifikálja magát az egyenes kieséses szakaszba.
  • Remélhetőleg Bálint László ismét számíthat Ioan Horára az FC Argeș elleni hazai mérkőzésen. Az UTA utolsó gólját a 13. fordulóban, egy hónapja lőtték. Wagnerre idén már nem számíthatnak.
  • Ferenczi István, a labdarúgó OTP Bank Ligában szereplő ZTE FC másodedzője, korábbi válogatott futballista is teljesítette az Athén–Spárta–Athén ultrafutó-viadalt.
  • A Tatabánya 33:20-ra kikapott kedden az északmacedón Eurofarm Peliszter otthonában a férfi kézilabda Európa-liga csoportkörének 4. fordulójában, Bitolában.
  • A Ferencváros házigazdaként 7:6-ra legyőzte a BVSC-t a férfi vízilabda ob I alapszakaszának mérkőzésén.
  • Az MTK Budapest 1:0-ra kikapott a belga KRC Genk otthonában a labdarúgó UEFA Ifjúsági Liga bajnoki ágán, a 2. forduló keddi visszavágóján, így kettős vereséggel búcsúzott.
  • Az NKA Universitas PEAC házigazdaként 80:74-re legyőzte a török Bellona Kayseri csapatát a női kosárlabda Európa Kupa csoportkörében.
  • Szudi Ádám és Lakatos Tamás bejutottak a legjobb 64 közé, Póta Georgina és Majoros Bence viszont búcsúztak a nyitófordulóban, egyesben a Houstonban kedden megkezdődött egyéni asztalitenisz-világbajnokságon. Madarász Dóra és Ecseki Nándor előbb közösen vegyes párosban, majd egyesben is kikapott az első fordulóban.
  • Nyolcaddöntőbe jutott a Challenge Kupában a Kaposvár női röplabdacsapata, miután az első forduló keddi visszavágóján 3:1-re legyőzte az izraeli Makkabi Hadara együttesét.
  • A harmadik helyen kiemelt Babos Tímea három szettben győzött az olaszországi Ortiseiben zajló, 25 ezer dollár (8 millió forint) összdíjazású keménypályás női tenisztorna első fordulójában. A világranglistán 161. helyezett magyar teniszező a litván Justina Mikulskytével (347.) találkozott, és 5:1-es vezetésről elveszítette az első szettet. A folytatásban nyolc vesztes játék után nyert újra egyet, majd sikerült egyenlítenie, a harmadik szettben pedig fölényesen nyert. A meccs két és fél óráig tartott.
  • Pozitív lett a koronavírustesztje Gulácsi Péternek, az RB Leipzig magyar kapusának és Jesse Marschnak, a labdarúgócsapat vezetőedzőjének.
  • Szabó László újra pályázik a Magyar Paralimpiai Bizottság (MPB) elnöki tisztére, a tisztújító közgyűlésre csütörtökön, ma kerül sor.
  • Csütörtökön a Ferencváros a Real Betis vendégeként szerepel az Európa-ligában.