Csütörtök, 2022. május 26., 14.15

Lelátó

2021. december 06., 09.49 Hétfõ

• A Spanyolországban szervezett női kézilabda-világbajnokságon való bemutatkozó meccsén csütörtök este Magyarország válogatottja egy jobb második félidős játékkal 35:29-re (16:16) sikeresen verte a szlovákokat.
  Péntek este pedig Románia könnyen verte Iránt 39:11-re. Pár perc után 5:2 volt, aztán a 27. percig 18:2-re nőtt a románok előnye. Ők 13 gólt dobtak, az irániak egyet sem! Üröm is vegyült az örömbe: sajnos már az első félidőben könnyek között, hordágyon vitték le a megsérült Borș Oanát. Iránban nem közvetíthették a meccset, tiltott. A férfiak nem vehetnek részt a női játszmák nézőiként. Lábat, kart és fejet eltakaró szerelésben játszottak az iráni hölgyek.
  Hollandia még nagyobb gólkülönbséggel, 55:15-re nyert Puerto Rico csapata ellen.
  Szombaton a magyarok a középdöntőbe jutottak, mivel 32:29-re legyőzték Csehországot a csoportkör 2. fordulójában.
• Férfi kézi BL: nagyon elverte a Veszprém a bukaresti Dinamót! A férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 9. fordulójában a Telekom Veszprém hazai pályán alaposan visszavágott az október végén a bukaresti Dinamo otthonában elszenvedett vereségért: Lékai Mátéék 15 góllal, 47:32-re múlták felül a bukarestieket. A Veszprém 12 ponttal a második a tabellán, a Dinamó 4 ponttal az utolsó, 8. helyen kullog.
• A Román Kupa utolsó negyeddöntőse a Reghecampf Univer­sitatéja, mivel nem született újabb filiaș-i meglepetés, most 0:3-ra kikaptak.
• A román sakkozó, Bogdan Deac a junioroknál a 3. helyezett világszinten. Csak Andrey Esipenko és Alireza Firouzja előzi meg. A szeniorokat is figyelembe véve 59. a világranglistán. Gratulálunk!
• Szerződést bontott egyik nyáron igazolt labdarúgójával a Sepsi OSK: a szlovén válogatott Rajko Rep közös megegyezéssel távozik a székelyföldi csapattól.
• Kozák Luca, a 100 és 60 méteres gátfutás országos csúcstartója elmondása szerint sokat tanult az idei versenyekből, és az eddigieknél is motiváltabban vág neki a következő szezonnak, jövőre pedig a müncheni szabadtéri Európa-bajnokságra koncentrál.
• Erwin Koeman felmondott a Beitar Jeruzsálemnél – jelentette be hivatalos oldalán a hét közepén az izraeli klub. A magyar válogatott korábbi szövetségi kapitánya személyes okokra hivatkozva állt fel a kispadról.
• Gyász: elhunyt az 1954-es vb-döntő utolsó résztvevője is, Horst Eckel, az 1954-es világbajnokság döntőjében a magyar labdarúgó-válogatottat felülmúló német csapat fedezete, aki az utolsó, még élő résztvevője volt a finálénak. Az 1. FC Kaiserslautern korábbi kiválósága februárban lett volna 90 éves. Isten nyugtassa!
• Bajorországban csak zárt kapus sporteseményeket lehet rendezni szombattól a koronavírus-járvány negyedik hulláma miatt. Hivatalos: a szerdai Bayern M.–Barcelona BL-csoportmeccset is zárt kapuk mögött játsszák. Bár mindkét együttes továbbjutó helyen van, a katalánok egy vereséggel – a Benfica győzelme esetén – ki is eshetnek a BL-ből.
A címvédő Bayern München szombaton még nézők előtt játszhatott, de csak azért, mert nem otthon, hanem legnagyobb riválisa, a Borussia Dortmund vendégeként lépett pályára, 15 000 néző előtt 2:3 (1:2) lett a végeredmény.
• A lisszaboniak rangadóján a Sporting 3:1-re verte a Benficát.
• A Man. United 3:2-re legyőzte az Arsenalt. A mérkőzésen Cristiano Ronaldo kétszer is eredményes volt, így megszerezte karrierje 800. és 801. gólját.
• Barcelona: Laporta Mbappénál is jobb játékosnak tartja Dembélét.
• Úszás: Milák Kristóf nem indul a rövidpályás világbajnokságon, amelyet december 16–21. között Abu-Dzabiban rendeznek.
• A III. Ligában bár jól játszott Csermő, 1:0-ra kikapott Újszentestől. Vlad kezezése miatt 11-est ítéltek a hazaiaknak, és ezt sikeresen berúgták. Az utolsó negyed órában Csermő már nem tudott szépíteni. A többi mérkőzés eredménye: Perjámosi Lendület–Lippai Sólymok 1:2, Pécska–Győröd 0:3, Kürtös–Pobeda Star 1:2.
• December 14-én a Colosseum Tournament Aradon ismét megszervezi profi kickboksz-gáláját, a Dey Grand Prix-t. A Victoria sportcsarnokban két aradi sportoló, Rüben Onișor és Cosmin Neagu is küzdeni fog. Ők Marcel Rus révén, az aradi Dey Thai-Box Clubban kiképzett profi sportolók.
• Az UTA év végéig még három meccset játszik, amiből csak a december 11-i lesz a Neuman Arénában az FC Botoșani ellen, majd 14-én a craiovai Universitatea otthonába látogat, december 17-én pedig az FC Voluntari vendégeként zárja az évet.
• Megszerezte első győzelmét az Ac. Clinceni, 1:0-ra sikerült legyőznie a Dinamót.
• Formula–1: Lewis Hamilton bizonyult a leggyorsabbnak a Formula–1-es Szaúdi Nagydíj első szabadedzésén. Őt követte Max és Valtteri. Ez a pálya a 2. leggyorsabb – a Monzai után – 252 km/h átlagsebességgel száguldanak rajta.
A második szabadedzésen Gasly megint ügyeskedett, a 3. helyen zárta a napot, Hamilton és Bottas után, Max és Alonso előtt. Leclerc szétverte a Ferrariját.
A szombati időmérőn Max Verstappen a Q3-beli utolsó gyors körének a végén, a 27. kanyarban nekikoccant (jobbfarosan) a falnak, eltört az autó felfüggesztése, nem lépett előbbre, a harmadik helyről rajtolhatott. A pole pozíciót Hamilton szerezte meg.
A vasárnapi futam (a FCSB–UTA meccshez hasonlóan) lapzártánk után ért véget.