Lelátó

Írta: (onlinejelen)
2022. január 10., 15.29 Hétfõ
  • Holnap, szerdán 21.00 órától a DGS 1-en a Spanyol Szuperkupában Barcelona– Real Madrid!
  • Egy beleki jó pályán, az UTA első felkészítő-mérkőzésén 1:4-re kikapott (0:2) a belga Royal Charleroi Sporting Clubtól. Íme kiket küldött pályára Bálint László, hiszen most az a legfontosabb, hogy össze tudjon állítani egy működő támadósort és hatékony kezdőtizeneggyet:

Első félidőben: Iacob – Baravykas, Benga, Dima, Shlyakov – Batha, Passaglia – Roger, Ubbink, Miculescu – Laukzemis

Második félidőben: Balauru – Baravykas (81. Pătlăgică), Erico, Medjimorec, Shlyakov (81. Mar) – Vorobjovas, Isac – Roger, Ubbink (82. Vermeșan), Miculescu (60. Mercioiu) – Dangubic.

A visszavonult, fertőzöttekkel tarkított Budapesti Honvédot csak egy helyi török csapattal tudták pótolni, a Pendiksporral, az ottani III. liga éllovasával fognak gyakorlatozni szerdán.

• Ángel Correa a félpályáról (!) rúgott gólt vasárnap este az Atlético Madridnak, a Villareal kapusa túlságosan elől tartózkodott, és minden bizonnyal nem számított erre a távoli és pontos rúgásra. Majd rápakolt egy látványos sarokkal rúgott góllal, de azt les miatt nem adták meg. Ritkán látunk olyant, hogy valaki két kézzel kezel egyszerre, de a madridiak hátvédjének ez is sikerült. A 11-est Oblak kivédte, a kipattanót a híres Maradona-gólhoz hasonlóan kézzel segítette a kapuba a Villareal támadója. A VAR videó-bíró elemzés után nem adták meg. Az 58. percben viszont Alberto Moreno slicceli Oblakot, 2:1-re átvették a vezetést a hazai sárgák… 9 percig, hiszen Kondogbia, az Atlético francia játékosa kiegyenlített 2:2-re.
  • Miután az AS Roma 1:0-ra, majd hét perc alatt szerzett két góljával 3:1-re vezetett, a Juventus összeszedte magát, ők három gólt lőttek 7 perc alatt, és fordítottak 3:4-re! A Roma egy 11-est kihagyva a végén, nem tudott egyenlíteni.
  • Az ENSZ Egészségügyi Világszervezeténél (WHO) nem tartanak attól, hogy a pekingi téli olimpia következményeként megnő a koronavírusos fertőzöttek száma.
  • Jelentős magyar sikereket jósol a csütörtökön kezdődő, részben hazai rendezésű férfi kézilabda Európa-bajnokságon a dán Rasmus Boysen, a sportág egyik legismertebb és legfelkészültebb szakírója. Boysen a közösségi oldalán azt írta, szerinte az olimpiai és világbajnoki címvédő Dánia nyeri a január 30-ig tartó magyar–szlovák közös rendezésű kontinenstornát, a második Magyarország, a harmadik a vb-ezüstérmes Svédország, a negyedik pedig a legutóbbi Európa-bajnokságon győztes Spanyolország lesz. Úgy legyen!
  • Az autósoknál az összetettben vezető katari Nasszer al-Attijah nyerte a vasárnapi 7. szakaszt a Dakar-ralin, s ezzel összesítésben is növelte előnyét. Majd a Rijád és al-Davidimi között megrendezett szakaszon megnyomta a francia ellenfele, S. Loeb, aki győzött ugyan, de nem akkora előnnyel, hogy al-Attijahnak aggódnia kelljen. A két ellenfél között 5:26 perc döntött, így az összetett éllovas Nasszer még mindig majd háromnegyed órával vezet.
  • Összesen 26 gól (!) született a jégkorong Erste Liga vasárnapi játéknapjának első két mérkőzésén. A Csíkszereda hazai környezetben 11:3-ra ütötte ki a MAC-ot, míg a DVTK 8:4-re nyert a Titánok vendégeként. Az UTE a hosszabbítás után 3:2-re legyőzte a vendég Dunaújvárost.
  • A férfiaknál Pekler Zalán, a nőknél Dénes Eszter nyert vasárnap a légpuskások 10 méteres számában a Százhalombattai Shooting Openen.
  • A Mosonmagyaróvár 38:30-ra legyőzte a francia ES Besancon csapatát a női kézilabda Európa-liga csoportkörének első fordulójában, vasárnap Győrben. A Mosonmagyaróvár jövő szombaton a horvát Lokomotiva Zagreb otthonában folytatja szerepelését a második számú európai kupasorozat csoportkörében. A Váci NKSE első meccse a francia Chambray Touraine otthonában elmaradt, vasárnap pedig a Râmnicu Vâlcea vendége lesz.
  • Szombaton, 68 éves korában elhunyt Fodor Ákos egykori válogatott röplabdázó, magyar bajnok edző.
  • Elkészült a január 17-én kezdődő ausztrál nyílt teniszbajnokság hétfőn rajtolt selejtezőjének sorsolása, a magyarok a női versenyben érdekeltek, két játékossal. Jani Réka (170.) első selejtezőjén már két szettben kikapott a japán Hontama Maj-tól (150.), ezzel kiesett. Gálfi Dalma (124.) a brazil Carolina Alves (250.) ellen küzd. A világranglistán jelenleg 92. Bondár Anna és 95. Udvardy Panna, illetve 40. Fucsovics Márton alanyi jogon főtáblás Melbourne-ben.
  • Megszerezte első gólját a Basel felnőttcsapatában Gruber Zsombor, aki tavaly augusztus óta a Puskás Akadémia kölcsönjátékosaként szerepel a svájci együttesben.
  • Angol labdarúgó FA-kupa: A Nottingham Forest 1:0-ra legyőzte hazai pályán az Arsenalt, ezzel bejutott a legjobb 32 közé, s készülhet a Leicester City elleni összecsapásra. A Liverpool és a Tottenham is hátrányból felállva verte meg hazai pályán harmadosztályú ellenfelét. Az élvonalbeli csapatok csatájában a West Ham United 2:0-ra legyőzte a Leeds Unitedet. A PL-ben szereplő együttesek közül továbbjutott még a Wolverhampton és a Norwich City is.
  • Magyarországon az Év női sportolójának választott, kétszeres olimpiai, világ- és Európa-bajnok kajakos, Csipes Tamara elárulta, hogy a versenyeken szerzett érmeit és trófáit rendszeresen a négyéves kislányának, Olíviának adja.