Vasárnap, 2022. január 23., 11.05

Lelátó

2022. január 13., 15.41 Csütörtök
  • Szerda este az Aradi FCC Baschet UAV idegenben, a Brassói CSU Olimpia otthonában játszott. A nagyszüneti 35:35 után, a harmadik negyed végére sikerült 48:60-ra elhúzniuk az aradiaknak, miután sokáig fej-fej mellett haladtak (pl. 42:42). Az utolsó negyedet harciasabban kezdték a brassóiak, feljöttek 57:63-ra, majd 70:72-re, de végül egy izgalmas finálé után 74:70-re sikerült győzniük az aradi sárga-kékeknek.
  • Az UTA második felkészítő meccse nem sikerült a 2. forgatókönyv szerint sem, minekután a fertőzöttek nagy száma miatt ki nem utazó Budapesti Honvéd utáni egyezségük a III. ligás Pendigsporral is dugába dőlt. Gyorsan kerestek valami lehetőséget, és rátaláltak a gaboni csapatra, az AS Pelicanra, aki a második helyet uralja Gabon bajnokságában. Az UTA 2:1-re megnyerte a meccset, David Miculescu két, első félidőben rúgott góljával. A gaboniak a 85. percben a fiatal Roșca szabálytalansága miatt 11-est kaptak, ebből szépítettek.

Pár információ Gabonról: Közép-Afrika nyugati partján fekszik, kb. 2,1 millió lakóssal, amiből 700 000 a fővárosban, a Kongó parti kikötőben, Libreville-ben él. Függetlenségét 1960. augusztus 17-én hirdette ki, hiszen 1885-től francia gyarmat volt.

• A Galatasaray menesztette a 68 éves edzőjét, a basáskodó Fatih Terimet, hiszen 20 meccsből 7-et elvesztett a török bajnokiban. Ezzel bezárulhat a kiskapu az aradi Dennis Man számára, hogy oda igazoljon, hiszen őt Fatih szemelte ki a Galatasaraynak.
  • Gabriela Ruse és Jaquline Cristian is kiesett a Sydney tenisztorna nyolccaddöntőjében.
  • Udvardy Panna a német Vivian Heisennel bejutott a négy közé a sydneyi keménypályás női tenisztorna páros versenyében. A 23 éves magyar játékos és partnere a csütörtöki negyeddöntőben a chilei Alexa Guarachi és az amerikai Nicole Melichar-Martinez negyedik kiemelt párosát győzte le döntő rövidítésben, 1 óra 34 perc alatt. Udvardyék a fináléba kerülésért a Hszü Csi-fan–Jang Csao-hszüan kínai kettőssel találkoznak.
  • Marius Copil is megtorpan a Forli nyolcaddöntőben, 6:7 (4:6), 3:6-ra kikapott az amerikai Alexander Ritschardtól (274. ATP).
  • Afrika kupa-meccset kétszer is hamarabb fújt le a bíró. A 86. percben vetett véget a Tunézia–Mali meccsnek. Miután szóltak neki, és észrevette a hibáját, ismét fújt, de még a 90. perc előtt, nem adva meg a nyilvánvalóan járó hosszabbítást.
  • Még mindig Gică Hagi az egyetlen román labdarúgó, aki gólt lőtt a Real Madridnak. Harminc év telt el a majdnem félpályáról rúgott gólja óta.
  • Peter Zulj személyében osztrák válogatott középpályással erősítette meg keretét a labdarúgó OTP Bank Ligában szereplő MOL Fehérvár FC.
  • Az első három helyen orosz versenyző végzett a férfiak rövidprogramjában a tallinni műkorcsolya Európa-bajnokság nyitónapján. A 33 fős mezőny egyetlen magyar indulója, Csernoch András 32. lett.
  • Az UVSE hazai környezetben három góllal legyőzte az Eger együttesét a férfi vízilabda ob I szerdai játéknapján.
  • Az Aston Villa bejelentette az Evertontól megvásárolt Lucas Digne szerződtetését. A brit sajtó információi szerint a birminghami klub 25 millió font körüli összeget fizetett a francia labdarúgóért.
  • A West Ham United 2:0-ra nyert a Norwich City ellen az angol labdarúgó PL 18. fordulójából bepótolt mérkőzésen. A találkozón az egyik szöglet után Tim Krul kapus látványosan lerántotta, lebirkózta Nikola Vlasicot, azonban a mozdulat közben ő is elesett, a játékvezető pedig nem ítélt tizenegyest és a VAR sem avatkozott közbe.
  • Botka Endre, a Ferencváros védője szerint Sztanyiszlav Csercseszov érkezése jó irányba mozdította el a játékosokat – még akkor is, ha másfélszer annyit futnak az edzéseken, mint korábban. „Nagyjából másfélszer annyit futunk, mint az eddig megszokott felkészülések idején – mondta a 27 éves válogatott hátvéd. – Úgynevezett száraz futások is vannak, ám a gyakorlatokat többnyire labdával végezzük, még a futásokat is. Az eddig tapasztaltak alapján mondhatom, az edzések sokkal intenzívebbek, mint amilyenek eddig voltak. De egyikőnk sem lepődött meg ezen, tisztában voltunk vele, mire számíthatunk Sztanyiszlav Csercseszovtól. Kemény edző hírében áll, és ezt igazolja is. De egyáltalán nem bánom.”
  • Szombaton kezdi meg szereplését az Európa-kupa negyeddöntőjében a SH-ITB Budaörsi SC női asztalitenisz-csapata, amely az olasz ASD Quattro Mori elleni hazai első mérkőzésen szeretne előnyt szerezni a jövő szerdai, cagliari visszavágóra.
  • A női futballban az Aradi Piroș Security oroszlánjai március 6-án kezdenek, hazai pályán, az Universitatea Galați ellen, a play-out első fordulójában. A Piroș 18 ponttal kezd, hét pontos előnnyel a következő helyen álló nagybányaiak előtt. A temesvári Banat Girls 7 pontos, a Marosvásárhelyi Ladies 6 pontos. Az aradiaknak 15 pontos előnyük van az utolsó két helyezetthez, a kiesőkhöz képest, amely jelenleg az Universitatea Galați és a CSȘ Târgoviște 3-3 ponttal.