Sportlövészet, Magyarország

Magyar és román érmek a vegyes számokban

Írta: Kurjatkó Péter
2021. november 24., 16.10 Szerda / Arad

Komoly mezőny, 18 ország több mint 220 sportolója vett részt péntektől vasárnapig a hagyományos Hungarian Open nemzetközi légfegyveres versenyen, a budapesti Nemzeti Lőtéren.

Légpuskában a Mészáros Eszter, Péni István kettős nyerte a vegyescsapat-versenyt. Mészáros és Péni a 10 méteres szám aranymérkőzésén 17:7-re győzte le a Milda M. Haugen, Hári Péter norvég-magyar duót. A hazai szövetség tájékoztatása szerint a magyar "A" csapat végig jól lőtt, a kvalifikáció első részében is a legjobb volt 634,6 körrel, és a másodikban is győzött 419,5 körrel. Ugyanebben a versenyszámban a bronzmérkőzésen a magyar "B" csapat - Bajos Gitta és Pekler Zalán – 17:5-re győzött Szijj Katinka és Vas Péter, a Komárom VSE kettőse ellen.

Légpisztolyban a Major Veronika és Tátrai Miklós alkotta magyar egyes számú együttes az aranyért rendezett párharcban 17:11-re kikapott a Zorana Arunovic, Dusko Petrov szerb kettőstől, így ezüstérmes lett. A bronzmérkőzésen a csehek egyes csapata - Veronika Schejbalova, Jindrich Dubovy összeállításban – 17:13-ra nyert Magyarország kettes számú együttese, Sike Renáta és Szemán Dávid ellen. A kvalifikáció első részében Sikéék 571 körrel a második, Majorék 570-nel a harmadik helyen végeztek, ezzel léptek tovább a nyolc közé, majd a Q2-ben Majorék 382 kört teljesítettek, másodikak lettek, így lőhettek az aranyért. A kvalifikáció második részében Sikéék 379 körrel a harmadik helyen zártak.

(MTI)

*

Ezen a versenyen lehetőséget kapott a perui junior-világbajnokságon bronzérmes aradi vegyes páros is – Daria Haristiade és Luca Joldea –, hogy ismét bizonyítson. Meg is tették, az Aradi CSM céllövői a fináléban 17:13-ra nyertek a magyar fegyveresek, Jákó Miriam és Nagy Bálint előtt.

Az egyéni légpisztolyversenyen Luca Joldea (16 éves) a felnőtteknél a 4. (577 pont), a junioroknál a 7. lett (572 pont), míg Daria Haristiade a junioroknál bronzérmet szerzett (575 pont), a szeniorok versenyében pedig 4. helyezést ért el. Pop Gheorghe edzőjük elégedett, december 16–19. között az országos verseny bukaresti etapján zárják az idényt.