Aradi West Olympia Phoenix–Sepsiszentgyörgyi Vabova 58:74 (24:48)

Már az elején elment a meccs

Írta: Berki Fláviusz
2012. november 11., 23.59 Vasárnap / Arad

A férfi kosárlabda I. Ligában (másodosztály) szereplő Aradi West Olympia Phoenix csapatának több játékosa nagy mellénnyel jött ki a pályára a sepsiszentgyörgyiek elleni bajnoki mérkőzésre. Valószínűleg azt képzelhették, hogy ha kinőtték az Aradi Amatőr Bajnokságot, akkor már nem is kell futniuk, harcolniuk, küzdeniük a sikerért, az automatikusan jár nekik.

Hát nem járt! A sepsiszentgyörgyiek az első két negyed után erre ráébreszthették az aradiakat, mert küzdelemben, kitartásban, szervezettségben, taktikai fegyelemben jóval a hazai együttes fölé nőttek. A nagyszünetben aztán hiába volt a nagy fejmosás, a meccs már korábban elúszott. Az utolsó két negyedet ugyan az aradiak nyerték, ám az kevés volt a végső győzelem megszerzéséhez.

Megjegyzendő, az aradi másodosztályú együttesben szereplő játékosok anyagilag is megmaradtak amatőr státuszúknál, ugyanis csupán szabadidejükben, munka után kosárlabdáznak, ez azonban nem mentség az első két negyedben mutatott szív nélküli játékra.

Negyedenkénti eredmények: 19:21, 5:27, 22:19, 12:7.

A találkozót a Cristian Trofim, Gabriela Istvan (temesváriak) játékvezetői páros irányította.

WOPAR: B. Bondor, Mazilu 15, Baltă 13 (3×3), Bandula 4, Betea 16. Csere: Pătraşcu, C. Bondor, Crângaşu, Bencze 3, Totoreanu 2, Ştefan 4, Vârtaci 1. Edző: Gheorghe Mandache.

Vabova: Palkó 12 (1×3), Deák 23, Szépjózsef 5, Samuilă 25 (6), Madaras 2. Csere: Moaşa, Bernád, Hengán 5 (1), Szávuj, Derzsi 2. Edző:Váncsa Aladár.