Hétfõ, 2020. július 13., 01.01

Marius Copil megnyerte a Quimper Challengert

Írta: Berki Fláviusz
2013. február 18., 21.05 Hétfõ / Arad

2011 után, amikor is megnyerte a kazanyi (Oroszország) Challengert, Marius Copil, az Aradi VSK teniszezője idén újabb Challenger torna megnyerésével gyarapította trófeagyűjteményét. Vasárnap ugyanis megnyerte a franciaországi Quimperben rendezett, 42 500 euró plusz vendéglátás összdíjazású Challengert.

Copil a selejtezősorozatból érkezett olasz, Ricardo Ghedin (260. az ATP-listán) ellen kezdett a 32-es főtáblán, aki ellen 7:5, 6:3 arányban jutott tovább a legjobb 16 közé. Itt rögtön a 2. kiemelt, a világranglistán 69. luxemburgi Gilles Mullerrel hozta össze a sors. Copil ugyan rosszul kezdte a meccset, 7:5-re elvesztette az első szettet, de azt követően összeszedte magát és 6:4, 6:4-re nyerte a 2. és 3. szettet, így háromjátszmás, egy óra és negyvenkét perces küzdelem végén jutott a nyolc közé. Megjegyzendő, ezen a találkozón két jól adogató játékos mérte össze erejét, Copil az ászok csatáját 15:12-re nyerte Muller ellen.

A negyeddöntőben Copil egy fehérorosz teniszezővel, Uladzimir Ignatikkal (139.) mérkőzött meg, akit két játszmában, 7:6, 7:5 arányban győzött le.

Az elődöntőben egy régebbi ismerőse, az izraeli Dudi Sela (106.) ellen kellett pályára lépnie, akitől 2011-ben 6:4, 6:2 arányban kapott ki Athénban, így volt miért visszavágnia. Copil 6:3, 6:4-es győzelemmel jutott a vasárnapi döntőbe.

A mintegy 8000 néző előtt megrendezett fináléban az első helyen kiemelt spanyol Bautista Agutot kiverő házigazda, Marc Gicquel (8. kiemelt, 138. ATP-listás) ellen kellett pályára lépnie, akit 1 óra 22 perc alatt 7:6(9), 6:4 arányban győzött le, úgy, hogy nem kevesebb, mint 21 ászt ütött a mérkőzésen.

Marius Copil quimperi tornagyőzelmével 6150 eurót tehetett zsebre, no meg mintegy 90 ATP pontot. Ennek köszönhetően mára a 141. helyre jött fel az ATP-ranglistán, ami 32 helyes előrelépést jelent a számára, s természetesen ez lett pályafutása eddigi legjobb világranglistás helyezése. De, mint év elején ígérte, a legjobb százig meg se szeretne állni.