UTA II–Kisszentmiklósi Banatul 7:1 (2:1)

Meghúzgálták az oroszlán bajszát

Írta: Berki Fláviusz
2013. november 24., 22.10 Vasárnap / Arad

Az Arad megyei labdarúgó IV. Liga őszi idénye végeztével a Pécskai Progresul lett az őszi bajnok, azonban az Arad Megyei Labdarúgó Egyesület (AMLE) illetékesei úgy döntöttek, hogy a csapatokkal lejátszatnak még két fordulót a tavaszi idényből is.

Múlt pénteken a tavaszi idény első, előrehozott találkozóján a Neuman Ferenc Városi stadionban az UTA II csapata a másik aradi együttest, a Kisszentmiklósi Banatult fogadta. Nagy Roland tisztában volt vele, hogy a papírforma mellettük áll, így megengedett magának némi kísérletezést: Bodea kapuson kívül Vargát és Botişt sem szerepeltette, hagyta, hogy a fiatalok mutassák meg oroszlánkörmeiket.

Nos, ez kis híján balul sült el, mert a 6. percben Remus Păcurar 16 méterről fordulásból akkora gólt ragasztott Iacob kapujának vinklijébe, hogy az bármely tévécsatorna sportösszefoglalójában megállná a helyét.

Mint azonban kiderült, ezzel csak azt érték el, hogy meghúzogatták az oroszlán bajszát, mert a 14. percben Cotoc egyenlített (1:1), majd szünet előtt, a 45. percben Sorin Leucuţa találatával a vezetést is átvették a hazaiak.

Térfélcserét követően a csapat ügyeletes gólvágója, Petre Măgulean is bejelentkezett két góllal, a 65. és 67. percben, és 4:1-re növelte a hazaiak előnyét, majd Burlă (76.), Adrian Popa (77.) és Hlistei (85.) voltak azok, akiknek találatait követően elkönyvelhettük a 7:1-es UTA II győzelmet.

Az UTA II és a listavezető Pécskai Progresul között maradt a négypontos különbség, miután a Dorel Mutică által felkészített pécskaiak hazai pályán 5:1-re verték az Ópálosi Păulişanát. Mutică edző a Grozav – Vasilica, Şiclovan, Varga Márk, Istin (Nadiu – 54.), Baicu, Fritea Valentin, Gornic (Petcuţ George – 54.), Ghergar, Ponta Angel (Fabian – 69.), Trif (Bărbos – 81.) összetételben szerepeltette csapatát. A találkozó góljait Baicu (21.), Trif (60.), Fabian (75., 78., 85.), illetve Popa Daniel (12.) szerezték.

A találkozót a Flavius Bădică, Emil Cristea, Alin Bolcaș játékvezetői hármas irányította. AMLE-megfigyelők: Nelu Brănișcan, Daniel Berar.

UTA II: Iacob – Erich Wild, Pascariu, Cotoc, Burlă – Claudiu Popa (Adrian Popa – 46.), Chindriș, Dobrean (Vlad – 70.), Hlistei – Leucuța (Flavius Pavel – 55.), Măgulean (Gheorghiță – 70). Edző: Nagy Roland.

Banatul: Trifoi – Gabor, Döményi, Sighete (Craiu – 68.), George Iancu – Hans, Țigan (Barb – 46.), Ciubăncan (Marinași – 70.), Blaghi – Păcurar, Ștefeligă (Bîta – 70.). Edző: Ciubăncan Marius.