Arad | Fehér | Hunyad | Krassó | Temes
Jelenidő  |  Álláspont  |  Krónika  |  Sport  |  Gazdaság  |  Kultúra  |  Ifi  |  Egészség  |  Hitélet
Kedd, 2020. augusztus 04., 09.07
XXII. téli olimpia, Szocsi

Miklós Edité minden idők legjobb magyar alpesisí-eredménye

2014. február 10., 20.10 Hétfõ

Magyar szemmel az egyik legérdekesebb nap volt a hétfői a szocsi téli olimpián: női szuperkombinációban Miklós Edit és Berecz Anna mérette meg magát a Roza Hutor-i pályán, és előbbi az alpesi sízők között magyar rekordot elérve a 16. lett. Berecz a 21. helyen végzett, a szám aranyát a német Maria Höfl-Riesch gyűjtötte be. 

A rövid pályás gyorskorcsolyázóknál Béres Bence, Knoch Viktor és Liu Shaolin Sándor sem jutott tovább a selejtezőből, utóbbi igazán pechesnek mondhatja magát, egy ezreden múlt a továbbjutása. A Keszler Andrea, Lajtos Szandra, Darázs Rózsa, Heidum Bernadett összeállítású női váltó a 3000 méteres elődöntőben a negyedik helyen végzett, így a B-döntőben futhat másodszor.

Vasárnap esti és hétfői eredmények:

Sílövészet, női 7,5 km sprint: 1. Anasztaszija Kuzmina (Szlovákia) 21:06.8 perc (0 lövőhiba), 2. Olga Vilukina (Oroszország) +19.9 (0), 3. Vita Szemerenko (Ukrajna) +21.7 (0), 4. Karin Oberhofer (Olaszország) +27.9 (0), 5. Anais Bescond (Franciaország) +29.9 (1), 6. Dorothea Wierer (Olaszország) +30.6 (0)…, 22. (holtversenyben) Tófalvi Éva (Románia) +54.7 (1)…, 70.Szőcs Emőke (Magyarország) +3:08.6 (2).   

Műkorcsolya, csapatverseny:1. Egyesült Államok (Meryl Davis, Charlie White), 2. Kanada (Tessa Virtue, Scott Moir), 3. Oroszország (Elena Ilinyk, Nikita Katszalapov).

Szánkó, férfi egyes: 1. Felix Loch (Németország) 3:27.526 perc, 2. Albert Demcsenko (Oroszország) +0.476 mp hátrány, 3. Armin Zöggeler (Olaszország) +1.271, 4. Andi Langenhan (Németország) +1.829, 5. Semen Pavlicenko (Oroszország) +1.910, 6. Dominik Fischnaller (Olaszország) +1.953…, 29. Valentin Creţu (Románia) +5.359.

Síugrás, férfi normálsánc:1. Kamil Stoch (Lengyelország) 278 m, 2. Peter Prevc (Szlovénia) 265.3, 3. Anders Bardal (Norvégia) 264.1, 4. Thomas Diethart (Ausztria) 258.3, 5. Michael Hayböck (Ausztria) 258.0, 6. Andreas Wellinger (Németország) 257.1.

Alpesi sí, női szuperkombináció, műlesiklás: 1. Maria Höfl-Riesch (Németország) 2:34.62 perc, 2. Nicole Hosp (Ausztria) +0.40 mp hátrány, 3. Julia Mancuso (Egyesült Államok) +0.53, 4. Tina Maze (Szlovénia) +0.63, 5. Dominique Gisin (Svájc) +1.50, 6. Ragnhild Mowinckel (Norvégia) +1.53…, 16. Miklós Edit (Magyarország) +6.99…, 21. Berecz Anna +14.07, 22. Ania Monica Caill (Románia) +19.33.

Rövid pályás gyorskorcsolya, férfi 1500 méter: 1. Charles Hamelin (Kanada) 2:14.985 perc, 2. Han Tian-ju (Kína)2:15.055, 3. Viktor An (Oroszország) 2:15.062, 4. J. R. Celski (Egyesült Államok) 2:15.624, 5. Csen Te-csüan (Kína) 2:15.626, 6. Li Han Bin (Dél-Korea)     2:16.466..., 20. Liu Shaolin Sándor (Magyarország) 2:14.055..., 33. Béres Bence (Magyarország) 2:20.327, 34. Knoch Viktor (Magyarország) 2:47.714.

Sílövészet, férfi 12,5 km üldözéses: 1. Martin Fourcade (Franciaország) 33:48.6 perc (1 lövőhiba), 2. Ondrej Moravec (Csehország) +14.1 mp hátrány (0), 3. Jean Guillaume Beatrix (Franciaország) +24.2 (1), 4. Ole Einar Bkörndalen (Norvégia) +25.9 (3), 5. Jevgenij Usztyinov (Oroszország) +36.7 (1), 6. Simon Schempp (Németország) +39.1 (1)…,47. Cornel Puchianu (Románia) +4:31.2 (6).

Jégkorong, női csoportszakasz, A csoport: Egyesült Államok–Svájc 9:0 (Lamoureux – 2, Decker, Kessel – 2, Knight, Coyne – 2, Carpenter), Kanada–Finnország 3:0 (Agosta-Marciano, Hefford, Johnston). A csoport állása: 1. Egyesült Államok 6 (12:1), 2. Kanada 6 (8:0), 3. Finnország 0 (1:6), 3. Svájc 0 (0:14). B csoport: Oroszország–Németország 4:1 (Gavrilova, Szoszina – 2, Szmolenceva, illetve Busch).

NSO/v

Szóljon hozzá
CAPTCHA Image
Jelen
Puskel Péter
Communitas
www.mti.hu
www.hirkereso.ro
www.hirtv.hu